Haber
07 Şubat 2018 - Çarşamba 16:29
 
MMO, öğrencilere enerji tasarrufunu anlattı
MMO Kocaeli Şubesi, ‘Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde, 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine “Enerji tasarrufu” konulu bir sunum gerçekleştirildi
KOCAELİ Haberi
MMO, öğrencilere enerji tasarrufunu anlattı

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi, Çarşı Yapı Sitesi, D Blok No: 22’de bulunan ‘Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde, mühendis ve ara elemanlara eğitim vermenin yanı sıra ilimizdeki okulların öğrencilerine de bilgilendirmede bulunuluyor. Bugün yine MMO’nun Enerji Komisyonu’nca 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine “Enerji tasarrufu” konulu bir sunum gerçekleştirildi.


İLGİYLE İZLEDİLER
Oda Başkanı Murat Kürekci, Taylan Özkan, Enerji Komisyonu’ndan Ertuğrul Kemaloğlu'nun hazırladığı ‘Enerji tasarrufu’ konulu sunum öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. MMO Kocaeli Kocaeli Şube Müdürü Alpaslan Güven ise öğrencilere buhar kazanı kompresör ve pompalarını tanıttı. Sınıf öğretmenleri Aslı Doğu, Mustafa Kansız ve Osman İskender ile birlikte gelen öğrenciler sunumları dikkatlice dinledi ve eğitim merkezindeki cihazların ne işe yaradığını öğrendi. Sunum arasında ise öğrencilere meyve suyu ve yiyecek ikramında bulunuldu. 


EĞİTİMLER SÜRECEK
Öğrencilere yönelik eğitimlerin devam edeceğini belirten Şube Müdürü Alpaslan Güven, “Mühendislerin ve sanayi çalışanlarının eğitimi için tasarlanan ve Türkiye’de çok az sayıda bulunan uygulamalı eğitim merkezinde mühendislere yönelik ‘Enerji Yöneticisi Eğitimleri’ devam ediyor. Uygulama eğitim merkezinde halen kazan operatörleri için sertifika programı  ve fabrikalar için enerji verimlilik eğitimleri veriliyor. Öğrencilerin de bu merkezden yararlanmaları bize mutluluk veriyor. Kapımız tüm öğrencilere açık” dedi. 


ARKADAŞLARINIZA DA ANLATIN
MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci ise “Uygulama merkezimize hoş geldiniz. Burada öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşırsanız seviniriz. Böylece enerji tasarrufu konusunda daha büyük katkımız olur” diye konuştu. Sunum ve konuşmalardan sonra öğrenciler de bazı sorular sorarak yanıtlarını aldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MMO,, öğrencilere, enerji, tasarrufunu, anlattı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı