Haber
11 Şubat 2018 - Pazar 16:22
 
“MİA değil, kişiye özel rant”
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, gündemdeki REAL AVM değişikliğiyle ilgili sert konuştu, “Burada yapılmak istenen kişiye özel rant düzenlemesidir” dedi.
TEKNOLOJİ Haberi
“MİA değil, kişiye özel rant”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile meclis üyeleri İlker Ulusoy, Engin Taşdemir ve Gökhan Ercan, önceki gün gazetemizi ziyaret etti. CHP’liler, Real AVM’deki emsal değişikliğini gündeme getirdi ve birilerinin rant artışını “MİA projesi” diye pazarladığını savundu. Sert eleştirilerine devam eden Sarıbay “REAL arazisinde emsali 2,5’a çıkartırsanız burayı mahvedersiniz. O bölge böyle bir yapıyı kaldırmaz” dedi.  CHP’nin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Engin Taşdemir de “Buradaki olay MİA’nın geneliyle ilgili değil. Bu çok bariz bir şekilde kişiye özel ranttır” diye konuştu. 

ESKİ SAHİPLERİNE VERMEDİLER

CHP’li İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İlker Ulusoy ise “Real alanı eski sahiplerindeyken, firma benzer bir değişiklik istemiş. İzmit Belediyesi komisyonu bu isteği 2016 yılının nisan ayında kabul etmemiş. Satış 2016 yılının haziranında gerçekleşiyor. 2016 yılının eylül ayında da dilekçe vererek artış istemişler. İzmit Belediyesi İmar komisyonunda Zekeriya Özak ve 2 AKP’li, ben ve bir CHP’li üye vardık. Hep birlikte reddettik. Büyükşehir İmar Komisyonu da yine reddetmişti. Bugün ne değişti?” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı