Haber
27 Mart 2018 - Salı 12:40
 
MHP Lideri Bahçeli'den AB ve Çipras'a sert sözler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çipras kaleyi boş zannetmiş olacak ki ne alırsam kar mantığına bürünmüştür. Bu zat sabrımızı test etmeye kalkmıştır. Türkiye'ye aba altından sopa göstermeye cüret etmiştir. Denizin dibi bugünkü boş konuşanların dedeleriyle dolup taşmaktadır" dedi.
GÜNCEL Haberi
MHP Lideri Bahçeli'den AB ve Çipras'a sert sözler

AB'ye de rest çeken Bahçeli, "AB üyeliği, Türkiye için bir kimlik  sorunu, varoluş sorunu değildir. Türkiye, AB'nin yörüngesinde kalacak,  egemenliğini devredecek uydu ve uyduruk bir devlet değildir. Türkiye, AB'ye  mecbur, muhtaç, mahkum değildir. Ya onurlu, eşit ve saygın bir üyeliğin yolu  açılır ya da evli evine, köylü köyüne gider" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda  konuştu.  "Büyük kurultayımızı eşsiz bir atmosfer içinde gerçekleştirdik" diyen ahçeli'nin  konuşmasının satır başları şöyle:
103 yıl önce Çanakkale kıyılarına bedenleri ile duvar ören kahramanların fedakarlıkları milliyetçi ülkücü harekette vücut bulmuştur. Afrin'in denetim ve kontrol altına alınması, ay yıldızlı al bayrağın hükümet konağına asılması heyecan yaratan bir başka gelişme olarak dikkat çekmiştir. 
 
18 Mart 2018 tarihine gelesiye kadar nice engelleri aştık. Nice oyunları bozduk, tezviratları fitne fesatı bozguna uğrattık. Yapamazlar dediler, imanla yaptık. Başaramaz dediler irfanla başardık. Bu iş bitti dediler, alayını birden besmele duymuş şeytana çevirdik. Bizi kolay lokma sandılar yutmaya kalktılar. Boğazlarına durduk, tüm hesapları alt üst ettik. Biz muazzam bir fikre dayanan gücünü ve ülkülerini Türk milletinden alan MHP'yiz. 
 
GERİ ADIM ATMAK YOK
 
Terörle mücadeleden  çark etmek, U dönüşü yapmak, geri adım atmak yoktur.Başkanlık divanımızda görev alan arkadaşlarımıza içtenlikle güveniyorum.Türk milletinin bir tarihi, bir kimliği, bir ahlakı, bir vicdanı vardır. Bunlar bizi biz yapan temel değerlerin bileşkesidir.
 
AB'YE SERT TEPKİ: SKANDAL
 
AB her seferinde karşımıza bariyerler çekmiştir. Türkiye onurlu bir devlettir. Türkiye olmayacak bir duaya amin demeyecektir. Dünkü AB zirvesi pek çok  sorunun gölgesinde geçmiştir. AB konseyinin ülkemizin Akdeniz ve Ege'deki faaliyetlerini kınaması skandaldır. Çürük AB zihniyeti Lozan'dan kaynaklanan haklarımızı gasbetmenin peşindedir. AB'nin kınama mesajı bizim için yok hükmündedir. AB üyeliği, Türkiye için bir kimlik  sorunu, varoluş sorunu değildir. Türkiye, AB'nin yörüngesinde kalacak,  egemenliğini devredecek uydu ve uyduruk bir devlet değildir. Türkiye, AB'ye  mecbur, muhtaç, mahkum değildir. Ya onurlu, eşit ve saygın bir üyeliğin yolu  açılır ya da evli evine, köylü köyüne gider.
 
DENİZİN DİBİ BOŞ KONUŞANLARIN DEDELERİYLE DOLU
 
Çipras kaleyi boş zannetmiş olacak ki ne alırsam kar mantığına bürünmüştür. Bu zat sabrımızı test etmeye kalkmıştır. Türkiye'ye aba altından sopa göstermeye cüret etmiştir. Denizin dibi bugünkü boş konuşanların dedeleriyle dolup taşmaktadır.Yunanistan'ın Kardak ittifakını kaşımaya başlaması beyhude bir çıkıştır. Bu işin şakası yoktur. Türkiye Akdeniz ve Ege'deki kanunsuz faaliyetleri sineye çekecek korsan bir devlet değildir. 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı