Haber
14 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:50
 
Mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklığı olacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcak hava dalgasının artacağını duyurdu. 6 ile 10 derece arasında mevsim normallerinin üzerinde bir hava sıcaklığının yaşanacağını belirten Meteoroloji, yağmur uyarısı da yaptı.
YAŞAM Haberi
Mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklığı olacak

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, önümüzdeki iki günlük süreçte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerine çıkacağı belirtilerek, dikkatli olunması uyarısı yapıldı. Sıcak havalarından ardından ise yağışlı hava geliyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

 

"Günün en yüksek hava sıcaklıklarının bugün (14.08.2019 Çarşamba) İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in İç Kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, perşembe günü(yarın) ise İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun Kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

 

İki günlük sıcak hava dalgasının arkasından Cuma (16.08.2019) günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalışlar ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. İki gün boyunca etkili olacak sıcak hava dalgasının oluşturabileceği (özellikle güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.".

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı