Haber
02 Mart 2018 - Cuma 12:47
 
Merkezde Karaosmanoğlu 'Baba Başkan'
AK Parti Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu genel merkezde “Baba Başkan” dediklerini söyleyerek “Biz sürekli reform yapan bir partiyiz. AK Parti yerel yönetimlere fevkalade önem veriyor” dedi
- Haberi
Merkezde Karaosmanoğlu 'Baba Başkan'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya Marmara Bölgesi Belediye Başkanları Toplantısı’na katılım göstermek için ilimize geldi. Kaya’nın ilk durağı AK Parti İl Başkanlığı oldu. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya’yı parti binasında İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Milletvekilleri, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanlarından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.
 

KOCAELİ TEŞKİLATLARI BİRLİĞİYLE ÖRNEK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya’nın gerçekleştirdiği ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “İstiklal mücadelesi verdiğimiz Afrin’de şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Genel başkan yardımcımız iki gün sürecek olan Marmara Bölgesi Belediye Başkanlarına katılım sağlayacak. Önemli bir toplantıya ev sahipliği yapağız. Genel Başkan Yardımcımız ilk ziyaretini teşkilatımıza yaptı. Kocaeli teşkilatları birliğiyle örnektir. 12 ilçede de AK Parti belediye yönetimi olan bir teşkilatız. Artık hedef 2019 diyen bir AK Parti Kocaeli teşkilatı var. İnşallah 2014’tekinden daha yüksek oylar alma hedefiyle çalışacağız” dedi. 
 

ORTALAMANIN 6 PUAN ÖNÜNDE OLACAĞIZ 
Ceyhan’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “Kocaeli teşkilatları 365 gün 24 saat dinamik bir halde. Bunun karşılığını da seçimlerde alıyoruz. Kongrelerimizi bitirdik. Hedefimiz 2019’a kilitlenmiş durumdayız. Önümüzdeki seçimlerde de Türkiye ortalamasının en az 5-6 puan önünde olmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 
 

YEREL YÖNETİMLERİ İRDELEYECEĞİZ
Şeker’in ardından söz alan Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Kocaeli kongrelerini tamamlayan bir ilimiz. Kongrelerimiz hayırlı olsun.  2019 startını Erzurum’dan vermiştik. Şimdi Marmara Bölge Toplantımızı yapacağız. 2019 hedeflerimizi gözden geçirmek ve önümüzdeki seçimlerde 50 artı 1’i almak adına bir toplantı gerçekleştireceğiz. Toplantıda yerel yönetimlerin geldiği yeri irdeleyeceğiz. AK Parti yerel yönetimlere fevkalade önem veriyor. Belediyeler olarak hükümetimize müteşekkiriz. Yerel yönetimlerin daha iyi hizmet vermesi için her türlü desteği verdiler. Bu süreçte belediyelere aktarılan kaynaklar adaletli bir şekilde 1398 belediyenin tamamına yapılıyor. Biz sürekli reform yapan bir partiyiz” dedi. Kaya, “misafirperverlikleri Baba başkan İbrahim bey ve Şemsettin beye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkezde, Karaosmanoğlu, 'Baba, Başkan',
Yorumlar
Haber Yazılımı