Haber
09 Ocak 2018 - Salı 16:09
 
Mehmet Ümit Küçükkaya: 'Çiziklerden gerekli mesajı aldım'
İl ve ilçe kongrelerinde yediği çizikler ve aldığı boş oylar hakkında konuşan Küçükkaya, “Ben silerek siyaset yapma taraftarı değilim ama 50 çizik yedim. Bunlar ile ilgili gerekli mesajı aldım. Eleştirileri kulağıma küpe yapacağım” dedi.
- Haberi
Mehmet Ümit Küçükkaya: 'Çiziklerden gerekli mesajı aldım'

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, geçen ay gerçekleştirilen İzmit ilçe kongresinde 73 oyun boş atılması ve il kongresinde yediği 50 çizik ile ilgili konuştu. Küçükkaya, “İl kongresini bitirdik. Başlta Cengiz Sarıbay’a ve delegelere hayırlı olsun diyorum. Kongreleri demokratik ortamda yapan bir partiyiz. Bütün siyasal çalışmalarımızı kamuoyuna yönelik yaptık. Belki parti içi siyaseti aksattığımız dönemler olmuştur. İzmit ilçe kongresinde gerekeni yaptım. Mini bir kurultay düzeyinde gerçekleşmişti” dedi.


ELEŞTİRİLERİ KULAĞIMA KÜPE YAPIYORUM
Küçükkaya, “İlçe kongrelerinden sonra başlayan bir sürü eleştiri oldu. CHP demokratik bir partidir. Eleştiri mekanizması sonuna kadar açılır ve eleştirileri kulağımıza küpe yapıyoruz. Herkesin isyan ettiği bir il delegasyonu yapılmış gibi birçoğu haksız eleştiriler yapıldı. Son il delegasyonunda eleştirilerin yanında övgüler de aldık. Kongre sonrasında muhtarlar ziyaret ederek uzun yıllar boyunca bu kadar muhtarın temsil edildiği bir il delegasyonu olmadığını söylediler” diye konuştu.


SARIBAY’IN ELİNİ GÜÇLENDİRDİK
Örgütten çok önemli bir talebim olmuştu diyen Küçükkaya, “Örgütten yönetim kurulunu biraz daha rahat yapabilme talebim olmuştu. İl kongresinde de Cengiz Başkanımız ilçe başkanlarımızdan sayılar aldı ve rakama takılmadan rahat çalışabileceği bir liste hazırladık ve elini güçlendirdik. Cengiz Başkan da mümkün olduğu kadar ilçe başkanlarını sürecin içinde görmek istedi. Her eleştiriye açık bir partiyiz ancak kamuoyunda şu şunu istemiyor, bu bunun yanında değil diye haberler yapılıyor bu beni çok üzüyor” şeklinde konuştu.


ÇİZİKLERDE MESAJI ALDIM
İzmit ilçe kongresinde de çarşaf- blok tartışmasında hiçbir arkadaşımı ötekileştirmeden il delegasyonuna yazdık diyen Küçükkaya, “CHP’de siyaset tavırlıdır. Ben silerek siyaset yapma taraftarı değilim ama bir sandıkta 31 bir sandıkta 19 çizik yedim. Bunlar ile ilgili gerekli mesajı aldım. Geriye dönük bir tartışmanın içinde olmayacağım. İzmit’i kucaklayacak bir delegasyon yapma sevdam vardı. Bu konuda yanlış düşünmüyorum kimseye alınganlık yapmam. Anlaşılmış listeden asla oynama yapmamalı. Kararlar eksik ve yanlış olabilir. Eğer Sarıbay’ı desteklediysem o listede oynamam gerekiyor” dedi.


BENİM DOSTLARIMA DOKUNMAYIN
Her şeye tahammül ediyorum ama benim dostlarıma dokunmayın diyen Küçükkaya, “Siyasette her zaman yapıcı olmuştur. Siyasette çok kongre kaybettim çok kongre kazandım. Fikret Toker’e 10 kongre feda olsun o benim için çok önemli. Selman Yıldırım ile gözümü açtığımdan beri siyaset yaptım. Selman Yıldırım’a 100 kongre feda olsun. Demokratik anlamda çarşaf listeye tavır koyan arkadaşlara ağzımı açmadım. Her iki tarafta da çok büyük dostlarımız var. Belki kendimi ifade edemediğimden dolayı beni çizen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Siyaset dostlarla yapılır” diye konuştu.


MORAL VERMEK İÇİN ARADILAR
Sarıbay’ın listesinde kadın kotasından dolayı kurultay delegeliği listesinden düşmesi ile ilgili çıkan haberler hakkında konuşan Küçükkaya, “Blok listenin teknik özelliği bir aktarım olmuyor. Çarşaf olsaydı olabilirdi. Bu süreçte çok mutlu olduğum bir konu var. Birçok arkadaş moral vermek için aradı ama onun yanında benim yerime Yeşim hanımın eşi aradı. Yeşim ablan senin emeğini görüyor. Öyle bir şey olursa ben dilekçemi bile geri çekerim. Mehmet’in yerine asla kurultay delegeliğine gelmem dedi. Bu 100 çiziğe bedeldir teşekkür ediyorum. Cengiz beye oy vermiş ama bize kırgın olan partililerimizin de gönlünün alacağız” açıklamalarında bulundu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Ümit, Küçükkaya:, 'Çiziklerden, gerekli, mesajı, aldım',
Yorumlar
Haber Yazılımı