Haber
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:14
 
Mars Aydın başkanlığında Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Derneği Kuruldu
Kocaeli’nde hizmet veren Hafriyatçılar ve damperli kasa kamyon nakliyecilerinin birleşerek oluşturdukları Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Derneği Mars Aydın başkanlığında kuruldu
KOCAELİ Haberi
Mars Aydın başkanlığında Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Derneği Kuruldu

Kocaeli’nde hizmet veren Hafriyatçılar ve damperli kasa kamyon nakliyecilerinin birleşerek oluşturdukları Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Derneği kuruldu. Dernek Başkanlığını Mars Aydın’ın yaptığı, ilk etapta 7 kişi ile kurulan dernek Hakkı Halil, Vural Altunbaş, Serkan Aydın, Akın Doğan, Gökhan Soyer ve Harun Özdemir isimlerinden oluştu. Yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı.

 

Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Derneği Başkanı Mars Aydın dernekleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 

‘Kocaeli Hafriyatçılar ve Nakliyeciler Derneği kentin ve sektörümüzün gerçek anlamda ihtiyacı olan bir dernekti. Amacımız ilk etapta dernek kuruluşumuzu gerçekleştirip sektörümüzde hizmet veren firmaları çatımız altında toplamaktı. Şunu bilmenizi isterim ki bu kentte ortalama 1200 üzerinde hafriyat işiyle uğraşan meslektaşımız, bunun yanında da 5000’e yakın damperli kasa nakliyecimiz var. Biz bu arkadaşlarımızla birlikte bir güç oluşturabilmek, sorunlarımızı ortak bir platformda paylaşarak dillendirmek amacıyla bir araya geldik. Sektörle ilgili konuştuğumuzda en büyük sorunlarımızdan bir tanesinin bizim işimizi yapan bu kadar kentli meslektaşımız olmasına rağmen şehir dışından gelen firmaların bizlerin önüne geçmesi olduğu ortaya çıktı. Bu konu ile ilgili kentimizin üst düzey yöneticileri ile görüşmelerimiz olacak. Kendilerinden dernek adına randevu talep edeceğiz ve yaşadığımız sıkıntılarımızı kendilerine aktaracağız. Kentimizde yapılan işlerin yine kent esnafına yaptırılması sanıyorum en etik ve doğru olanıdır. Biz yöneticilerimizin de böyle düşüneceğine inanıyoruz. Bu vesile ile meslektaşlarımızı dernek çatımız altında toplanmaya sizin aracılığınızla davet ediyoruz. Önümüzdeki sene sayımıza siz de şaşıracaksınız. İnşallah Allah bize iyi hizmetler yapabilmeyi, sektörümüzün problemlerini çözüme kavuşturabilmeyi, üyelerimizin sesi olabilmeyi nasip eder. Bütün meslektaşlarım başta olmak üzere kentimizde faaliyet gösteren bütün esnaf büyük ve küçüklerime de saygılarımız sunuyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı