Haber
14 Kasım 2019 - Perşembe 12:35
 
Marmara Boat Show Ocak’ta başlıyor
Marmara Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı “Marmara Boat Show”, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi katkılarıyla 22-26 Ocak 2020 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak
GÜNCEL Haberi
Marmara Boat Show Ocak’ta başlıyor

Marmara Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı “Marmara Boat Show”un tanıtım toplantısı Deniz Ticaret Odası’nın Körfez’de bulunan binasında gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Anadolu Ekspo’nun ortakları Sadettin Haymana ve Cem Aydın’ın yanı sıra Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Can Özgülenç katıldı.

 

DENİZCİLİK GÜCÜNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

 

Fuarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, “Fuarcılık çok ciddi anlamda sektörü geliştiren önemli bir etkinliktir. Kocaeli liman, deniz, turizm ve fuarcılık kentidir. Kocaeli’de Ocak ayında Boat Show gerçekleştireceğiz. Bizler dalgıçlığa varana kadar geniş bir şekilde denizciliği ortaya sunmak istiyoruz. Bizler özellikle Kocaeli’ deki markalaşmayı sağlamak istiyoruz. Bizler Kocaeli’yle başlayarak, Türkiye’nin denizcilik gücüne katkı sağlamak istiyoruz. Kocaeli, Marmara’dan dolayı okyanusları çıkış kapısı ve o kadar bereketli bir yer ki yelkencilik dahil çoğu spor var burada” dedi.

 

“KENTİMİZİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

 

Doğusel sözlerini, “Bizler Kocaeli’nin farkındalığını yaratmaya çalışıyoruz. Kentimizi denizle daha çok kavuşturup, yeni nesillere bunu aşılamayı amaçlıyoruz. Bizler bu fuarı herkesin dikkatini çekmesi için ücretsiz yapıyoruz. Bilmediğiniz şeye karşı fikir üretemezsiniz ve Kocaelili vatandaşlara ilk önce bilgi vermek istiyoruz. Her şeyin yanı sıra Türkiye denizcilik konusunda bir markadır ve biz de kentimizi bu konuda daha çok geliştirmek istiyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

80 BİN ZİYARETÇİ HEDEFLENİYOR

 

Anadolu Ekspo’nun ortaklarından Saadettin Haymana gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadeleri kullandı;“ Bizler 2010 yılından beri çeşitli fuarlar kongreler düzenliyoruz. Kocaeli hem İstanbul’ a hem de Anadolu’ ya açılış kapısıdır. Türkiye’nin ilk kullanılan fuar alanı burada, belediye çok güzel korumuş ve geliştirmiş. Burada bizim üzerimize düşen Kocaeli’nin bir fuar şehri olmasını sağlamak. Kocaeli’ de doğal taş ve mermer ayrıca iş ve işçi makineleri fuarı da olacak. Önemli markaların hepsini buraya getireceğiz. Karavan konusu çok gelişmekte olan bir konu Sakarya ve Bursa da üretimi çok fazla, bu bölge bizim için bu yüzden çok önemli. Ben burada İstanbul’daki fuarlardan daha çok katılımcı bekliyorum ayrıca fuar ücretsiz olacak. Kocaeli’nin gördüğü en büyük fuar olacak. Kocaeli sayesinde yapılan fuarları Anadolu’ya taşımak çok önemli bu anlamda deniz ticaret odasının bize gösterdiği destek çok önemli. Katılım için de 80 bin ziyaretçi hedefliyoruz”

 

5 GÜN BOYUNCA AÇIK OLACAK

 

Birçok yerel ve uluslararası markanın gelecek yılki yeni sezon ürünlerini ilk defa görücüye çıkaracağı, gerek çıkaracağı, gerek yeni bir tekne sahibi olmak isteyen, gerekse var olan teknesini yeni modeli ile değiştirmek isteyen alıcılara, hayallerindeki teknelere kavuşma imkanı sağlayacak olan bu fuar, içten ve dıştan takmalı deniz motorları 2020 modellerinin de ilk sergilenme yeri olacak. Tekne aksesuarları ve tekne yapım malzemeleri, sürat ve gezi tekneleri, motor yat ve güç ekipmanları, motorlu tekne, yelkenli tekne, marinalar ve donanımları, tekne tekstil ve aksesuarları, motor ve ekipmanları, su sporları donanımları, şişme bot ve kanolar, deniz giyim ve aksesuarları, deniz kurtarma ve acil durum malzemeleri, alternatif sporlar, deniz turizmi ve charter firmaları, havalandırma, ısıtma, soğutma sistemleri, güvenlik ve alarm sistemleri, elektronik cihaz ve donanımların sergileneceği fuar, ilgili dernek ve kruuluşlar gibi tüm endüstriye hakim olan geniş bir katılımcı firma profili, 5 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

ÜCRETSİZ ZİYARET EDİLEBİLECEK

 

Eş zamanlı olarak Marmara Camp/Caravan Show, Marmara Doğa ve Av Sporları Fuarı ve Marmara Bisiklet ve Motosiklet Fuarlarına da ev sahipliği yapacak olan organizasyon Marmara’daki macera ve doğa tutkunları için cazibe noktası olacak. 50 bin metrekarelik  kapalı alanda düzenlenecek olan fuarı, öncelikle çere illerden ve bölgeden, bununla birlikte ülke genelinden ve özellikle yurt dışından Deniz ve Denizcilik ile ilgili herkesin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarda her bütçeye uygun deniz ekipmanları bulunurken, geniş bir katılım hedefleniyor. Deniz, doğa ve sporseverlerin tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek organizasyona, tüm ziyaretçiler ücretsiz olarak katılabilecek.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı