Haber
11 Haziran 2018 - Pazartesi 16:35
 
Manavlardan Hüseyin Öz’e büyük şok
Kocaeli Manav Türkleri Dayanışma Platformu Yönetim Kurulu yaptığı açıklama ile İZKANDER Başkanı Hüseyin Öz’ün şahsi çıkarları dolayısıyla platform üyelerini zora düşürmesi sebebi ile platform üyeliğinden çıkarıldığını açıkladı.
KOCAELİ Haberi
Manavlardan Hüseyin Öz’e büyük şok

Kocaeli Manav Türkleri Platformu Yönetim Kurulu yaptığı açıklama ile İzmit Kandıra Sosyal Yardımlaşma Derneği (İZ-KAN-DER) Başkanı Hüseyin Öz’ün platform üyeliğinden düşürüldüğünü açıkladı. Platform yönetim kurulu yaptığı açıklamada Hüseyin Öz’ün platform üyelerini zora düşürecek hareketleri yüzünden uzaklaştırıldığı açıklarken, yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “Kocaeli Manav Türkleri Dayanışma Platformu; birlik ve beraberliği sağlamak amaçlı faaliyet yürüten derneklerin bir araya gelerek, ilkesi ve duruşu ile ortak hareket eden bir platform çatısı altında toplanan derneklerden oluşmaktadır. “

 

BU KENTTE HER ZAMAN VARIZ

“Platform sadece bölgemizin sorunlarını, sıkıntılarını,  temsil edilen kitlelerin haklı isteklerine tercüman olmak, kamuoyunda sesimizi duyurmak amaçlı faaliyet yürütmektedir.Bu zamana kadar kamuoyuna yapılan tüm açıklamalarımızın arkasında olup, hiçbir zaman ideolojik bir görüşün, fikrin  yanında bulunmadık. Bizler yerel halkın örf ve adetlerini, haklarını, bölgemize  yapılacak olan yatırımları takip etmek, vatandaşlarımız arasında köprü olmak amacı ile yola çıktık. Siyasi amaçlı, siyasi çıkar uğruna bir yola çıkılmadı.Bütün siyasi partiler bugün var, yarın yok ama biz bu kentin yerli unsurlarıyız, bu kentte her zaman varız, olmaya da devam edeceğiz. Hiç kimse kişisel duyguları ile hareket edemez, ettiğini htiğimizde  platformun dışında tutulur.

 

ARTIK AÇIKLAMALARI KENDİNİ BAĞLAR

İZ-KAN-DER (İzmit Kandıra Sosyal Yardımlaşma Derneği) başkanı HÜSEYİN ÖZ şahsi menfaatleri ve çıkarları için platform üyelerinin almış olduğu kararları hiçe sayarak platformu sıkıntıya düşürmüştür.Bundan sonra İZ-KAN-DER (İzmit Kandıra Sosyal Yardımlaşma Derneği) Başkanı HÜSEYİN ÖZ’ün yapacak olduğu açıklamaların platform ile hiç bir alakası yoktur. Sadece kendi şahsi görüşleri olacaktır. Bütün bu gelişmelere istinaden İZ-KAN-DER (İzmit Kandıra Sosyal Yardımlaşma Derneği) platformun kurallarına aykırı hareket etmesi sebebi ile platform üyeliğinden çıkarılmıştır.”

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı