Haber
11 Haziran 2018 - Pazartesi 10:21
 
Kuzey Kore liderinin etten duvar ören korumaları yine sahnede
Trump ile yarın gerçekleşecek tarihi zirve için Singapur'a giden Kuzey Kore liderinin aracını koşarak takip eden korumaların görüntüleri yeniden sosyal medyada dikkat çekti.
DÜNYA Haberi
Kuzey Kore liderinin etten duvar ören korumaları yine sahnede

ABD Başkanı Donald Trump ile yarın gerçekleşecek tarihi zirve için Singapur'a gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un korumaları yeniden sahneye çıktı. Kuzey Kore liderinin aracını koşarak takip eden korumaların görüntüleri sosyal medyada yankı buldu.

 

SİNGAPUR'A GELEN KUZEY KORE LİDERİNİN KORUMALARI ÖN PLANDA

Kim Jong'un ABD Başkanı Donald Trump ile yarın gerçekleşecek tarihi zirve için Singapur'a geldi. Kuzey Kore Lideri'nin getirdiği güvenlik konvoyu 20'den fazla araçtan oluşuyor.

 

ZİRVE 20 MİLYON DOLARA MAL OLACAK

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 12 Haziran'da Singapur'da yapacağı zirvenin ev sahibi ülkeye yaklaşık 20 milyon dolara mal olacağı bildirildi.

 

Strait Times gazetesindeki habere göre, Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong zirve toplantısının ülke bütçesine getireceği maliyetin yaklaşık 20 milyon dolar olacağını açıkladı.

 

Böylesi önemli bir barış girişimine destek sağlamak için böyle bir maliyeti karşılamaya hazır olduklarını belirten Başbakan Lee, "Bu toplantının düzenleniyor olmasını son derece önemsiyoruz. Zirvenin bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkı sağlayacak gelişmelerin önünü açacağına inanıyoruz." dedi.

 

Zirvenin Singapur'un imajına olumlu katkı sağladığını vurgulayan Lee, "Bu toplantının ev sahibi olarak seçilmemiz - ki bunu biz talep etmedik, onlar bize sordular ve biz de kabul ettik - Singapur'un tüm taraflarla olan iyi ilişkilerinin ve uluslararası toplum içinde gördüğü saygının bir göstergesi." ifadelerini kullandı.

 

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, yarın Singapur'da bir araya gelecek. Nükleer silahsızlanma ve güvenlik konularının masaya yatırılacağı zirvenin, 1950-53 yıllarındaki Kore Savaşı'ndan bu yana devam eden ateşkes durumunun kalıcı bir barışa dönüşmesi yolunda kritik bir adım olması öngörülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuzey, Kore, liderinin, etten, duvar, ören, korumaları, yine, sahnede,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı