Haber
11 Aralık 2017 - Pazartesi 10:48
 
Küçükkaya’nın listesinde çizik yemeyen kalmadı
CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın tek aday olarak girdiği kongreyi kazandı fakat 288 partilinin oy kullandığı sandıktan 73 oy boş çıktı. Listede çizik yemeyen kalmadı
TEKNOLOJİ Haberi
Küçükkaya’nın listesinde çizik yemeyen kalmadı

CHP İzmit İlçe Örgütü, 4’üncü olağan kongresini tek adaylı olarak gerçekleştirdi. Mevcut İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın tek aday olduğu kongre beklenildiği kadar ilgi görmedi. 417 partilinin oy kullanma hakkının olduğu kongrede 288 oy kullanılırken 215 geçerli oy sayıldı. Partililer 73 oyu boş atarak adeta İlçe Başkanı Küçükkaya’ya mesaj verdi. Blok liste şeklinde geçen seçimde ayrıca ilçe yöneticileri ve il delegelerinden de çizik yemeyen kalmadı. Selman Yıldırım, Mehmet Ümit Küçükkaya’ya açıkça desteğini verse de grubun içerisinde önemli bir kitlenin yeni bir başkan adayı çıkarmak istiyordu. 


ÇİZİK YEMEYEN YOK 
CHP İzmit İlçe Örgütü kongresi sonrası Küçükkayan’nın listesinde herkese çizik atılırken birkaç isim dikkat çekti. Mehmet Ümit Küçükkayan’nın asil yönetim listesinde yer alan Çağdaş Engin 37 çizik ile üstü en fazla çizilen isim oldu. Pınar Albeni de 21 çizik ile üstü en fazla çizilen ikinci isim oldu. İl delegelerinden ve partinin önemli isimlerinden Hikmet Erenkaya 10 çizik yerken, Selman Yıldırım 6 çizik yedi. 


SALONU TERK ETTİLER
Mehmet Ümit Küçükkaya, ilçe kongresi öncesi yaptığı açıklamalarda en az 2 bin 500 kişiyi kongreye toplayarak gövde gösterisi yapmayı amaçladığını açıklamıştı. Hasan Gemici Spor Salonu kongre başladığında salon tam anlamıyla dolmadı. Daha delege listeleri gelmeden partililer, salonu terk etti kongre sonucunu bile beklemediler. CHP İzmit İlçe kongresi Mehmet Ümit Küçükkayan’ın beklediği coşkudan çok uzak geçti. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı