Haber
14 Kasım 2019 - Perşembe 12:47
 
Küçükkaya: Hiç mi İsmet Paşa’dan ders almamışsınız!
CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini eleştirdi
YEREL POLİTİKA Haberi
Küçükkaya: Hiç mi İsmet Paşa’dan ders almamışsınız!

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini eleştirdi. Küçükkaya, açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Hükümetin dış gezilerini haber kanallarından izlemeyi uzun zamandır bıraktım. Yandaş basını uçağa toplayıp en lüks otellerde ağırlayıp sonra da istedikleri cümlelerle haberleri servis etme tiyatrosuna ne aklım ne midem izin vermiyor...bir gazeteci götürseler aynı sonuçu elde etmek pek mümkün..

 

Sonra sosyal medyadan bir de ne göreyim. Bizimkilerin masalsı gezisinin arka perdesi varmış. Trump senatörlerini yanına çağırmış hepsi yayılıp otururken dışişleri bakanımız ayakta.. Hiç mi İSMET PAŞA’dan ders almamışsınız be adam.. Sonra Trump diyor ki dost bir gazeticiyi seçte soru sorsun. Senatör Ed Merkes başka kalmadı ki diye geyik yapıyor.

 

Hilal Kaplan isimli dost gazetecimiz sorduğu soruya, gazeteci misin yoksa hükümet yetkili misin diye cevap veriyor. Kendi başkanına soru sormayacak mısın diye kafada buluyor. Adam bizi çözmüş.

 

Ama elin oğlu acımayıp Cumhurbaşkanımıza aptal olma özetli mektubu soruyor. Bizimkisi duymamazlıktan geliyor. Halbuki İSMET PAŞA‘ yı hiç sevmez ama onun tribinde..

 

Trump rahipten sonra birde SERKAN GÖLGE’yi bana jest için bırakmışsın diyor. Büyük Türk Milleti olarak adaletimizin uluslararası üne kavuşmasından gurur duyuyor ve balkonlara bayrak asma duygusallığına geliyoruz.

 

Lafta ABD’ye sallayıp sonuçta süt dökmüş kedi tonunda bir dış ziyaret daha bizlere anlatılan masallar içinde bitiyor.

 

Siz sadece küçüklerin mi masal sevdiğini sanıyorsunuz? Bu da büyüklere masallar: Dünya lideri ABD’yi titretti..."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı