Haber
18 Ekim 2019 - Cuma 14:09
 
Kraliyet gelini başörtü taktı Kuran'ı Kerim dinledi!
Pakistan'a giden Prens William ve eşi Kate Middleton, cami ziyaretinde bulunarak Kuran'ı Kerim dinlediler.
GÜNCEL Haberi
Kraliyet gelini başörtü taktı Kuran'ı Kerim dinledi!

İngiltere tahtının 2 numaralı varisi Cambridge Dükü Prens William ve eşi Düşes Kate Middleton, 5 günlük resmi ziyaret için Pakistan'a gitti. Şıklığı ve zarafetiyle yine bütün dikkatleri üzerine toplayan Kate Middleton, cami ziyareti esnasında başörtü takarak Kuran'ı Kerim dinledi. 

 

Pakistan gezisine devam eden İngiltere Prensi William ve eşi Düşes Kate Middleton, Lahor'daki Badshahi Camii'ni ziyaret etti ve Kur'an dinledi. Düşes'in giydiği yeşil başörtüsü ile geleneksel şalvar kamiz kıyafeti dikkat çekti.

 

Pakistan'ın yerel kıyafetleriyle kendisine hayran bıraktıran Düşes'in son tercih ettiği kıyafeti, 1991 yılında -ki ziyaretinde Prenses Diana da giymişti.

 

Kraliyet Gelini Kate Middleton, Kuran dinlediği görüntüleri, sosyal medyada paylaşmasıyla Türk takipçileri beğeni yağmuruna tuttu ve Middleton için "İnşallah Müslüman olur" gibi yorumlar yaptı. 

 

prens-williamin-esi-kraliyet-geli-eaj7-jpg.jpg

 

Kraliyet çifti Kate Middleton ve Prens William, geçtiğimiz günlerde de Pakistan'da Himalaya Tepeleri'ni ziyaret etmişlerdi. Pakistan’a adım atmalarından bu yana geleneksel Pakistanlı giysileri giyen Kate Middleton’a bu kez eşi Prens Harry de eşlik etmişti. 

 

Khyber Pakhtunkhwa bölgesindeki Hindu Kush dağları civarını ziyaret eden Kraliyet çiftinden Kate Middleton yalnızca Prenses Diana'nın 1991 yılında giydiği kıyafeti değil, 

 

Prenses Diana’nın 28 yıl önce ziyaret ettiği Khyber Pakhtunkhwa bölgesindeki Hindu Kush dağları civarını ziyaret eden Kraliyet çiftinden Kate Middleton, Prenses Diana’nın taktığı şapkanın bir benzerini de taktı. 

 

prens-williamin-esi-kraliyet-geli-4pb3-jpg.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı