Haber
06 Aralık 2017 - Çarşamba 11:10
 
KOÜ TIP’a ek hastane geliyor
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Poliklinik Binası Temel Atma Töreni ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hastane Anayol ve Terminal Durak Yapımı ile Sağlık Bakanlığı’nın üniversitemize tahsis ettiği Radyasyon Onkoloji Linear Akseleratör Radyoterapi Cihazı’nın açılış töreni yarın yapılacak.
SAĞLIK Haberi
KOÜ TIP’a ek hastane geliyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Poliklinik Binası Temel Atma Töreni ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hastane Anayol ve Terminal Durak Yapımı ile Sağlık Bakanlığı’nın üniversitemize tahsis ettiği Radyasyon Onkoloji Linear Akseleratör Radyoterapi Cihazı’nın açılış töreni yarın yapılacak. Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek tören, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek. 


ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK 
Bilimsel çalışmaların yanı sıra hizmet alanında da bölgenin en başarılı sağlık merkezi olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yapılacak olan 4 katlı yeni poliklinik binasının en üst katında Avrupa çapında Gastroentroloji ve Eğitim Merkezi, 5 bin metrekarelik zemin katında ise İyi Hekim Uygulama Merkezi olacak. Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık’ın teşrifleriyle temel atma töreni gerçekleştirilecek poliklinik binasının 2019 yılında hizmete sunulması planlanıyor. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı