Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 10:44
 
KOÜ ile SEDAŞ Arasında Protokol İmzalandı
Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında işbirliklerini güçlendirmek amacıyla protokol imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, SEDAŞ adına İcra Başkanı Bekir Sami Güven imzaladı.
KOCAELİ Haberi
KOÜ ile SEDAŞ Arasında Protokol İmzalandı

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, yaptığı protokollerle ülkemize katma değer katacak projelerin öncülüğünü yapıyor. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ile SEDAŞ arasında dün (12.09.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

 

Üniversite-İşbirliğine bir yenisini eklediklerini ve üniversite olarak işbirliklerine oldukça önem verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bugüne kadar çok sayıda işbirliğine imza attık. Bu işbirlikleri neticesinde ülkemize katma değeri olan önemli projeler gerçekleştirdik. SEDAŞ bölgemizin ve ülkemizin önemli kuruluşlarından bir tanesi. Onlarla da işbirliği içinde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversite olarak geniş bir yelpazemiz var, sanayicilerimize hangi konularda ihtiyaçları varsa o konularda destek verebiliyoruz.” dedi.

 

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven ise, “Ülkemizin belirlediği 2023 hedefine ulaşmada, dağıtım sektöründe de bir vizyon bulunmakta. Bu hedefe ulaşmada üzerimize düşeni yerine getirebilmek adına projelerle katkı sunmak istiyoruz. Kocaeli Üniversitesi adını her geçen gün daha fazla duyuran, öncü üniversitelerden bir tanesi. Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği bizim için çok önemli. Bu işbirliği kapsamında da yeni fikirlerin ortaya çıkacağını, birlikte güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum” ifadesinde bulundu.

 

 

İşbirliği iyi niyet anlaşması, 
Birlikte yürütülecek bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları, 


İşbirliği kapsamında yapılacak projelerin (TÜBİTAK, TEYDEB ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri

 

Sanayici-proje-akademisyen eşleştirilmesi gibi faaliyetleri

 

* Tarafların birlikte gerçekleştirecekleri ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmaları


Taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmaları 


Öğretim üyelerinin firmaya yapacakları danışmanlık çalışmaları 


Üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmaları 


Karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmaları kapsıyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı