Haber
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 13:16
 
Körfez sahilleri olta balıkçılarıyla doluyor
İzmit Körfezi sahilleri akşam saatlerinde oltayla balık tutanlarla doluyor. Sıcak yaz günlerini değerlendirenler balık tutmanın keyfini çıkarıyor
YAŞAM Haberi
Körfez sahilleri olta balıkçılarıyla doluyor

İzmit Körfezi'nde Marina, 60 Evler, Kirazlıyalı, Yarımca, Seymen, Değirmendere ve Halıdere sahilleri akşam saatlerinde oltayla balık tutanlarla doluyor. Yaz akşamlarını değerlendiren amatör balıkçılar, çocuklarıyla birlikte soluğu sahillerde alıyor. Oltalara genelde istavrit takılırken, amatör balıkçılar istedikleri kadar balık tutamasa da sahil kenarında zaman geçirmenin tadını çıkarıyor.

 

Balık tutmak için her gün sahile geldiğini söyleyen vatandaş: "Her akşam buradayız. 6'da işten çıkıyorum, 7'de evde oluyorum, 7 buçukta buradayım. 2 saat avlıyorum sonra evime gidiyorum. Bu biraz hastalık bende. Buraya geldiğim zaman rahatlıyorum" dedi.

 

Kahvede vakit öldürmek yerine balık tutmaya geldiğini belirten vatandaş ise, "Ben haftada bir iki defa geliyorum. Sahillerdeki iskelelerin de artmasını istiyorum. Çocuklar gelir eğlence olur. Milleti kahvelere değil de böyle sahillere yönlendirmekte fayda var" diye konuştu.

 

korfez-sahilleri-olta-balikcilariyla-doldu_5197_dhaphoto8.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı