Haber
15 Aralık 2017 - Cuma 11:58
 
Körfez’den sıfır atıkta önemli adım
Körfez Belediyesi hayata geçirdiği projeler ile örnek olmaya devam ediyor. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen ‘Sıfır Atık Projesi’nin Körfez’de startı verildi
- Haberi
Körfez’den sıfır atıkta önemli adım

Sıfır Atık Projesi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde; atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedeflenen projenin tanıtım toplantısı körfez Belediyesi’nde gerçekleştirildi. Körfez Belediyesi, Körfez Kaymakamlığı, Körfez Kent Konseyi, Kocaeli Üniversitesi ve STK’ların iş ortaklığı ile gerçekleştirilen toplantıya, projenin ev sahipleri Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın eşi Şengül Can’ın yanı sıra Körfez Belediyesi Başkan Yardımcıları Faruk Denli- İsa Taş ve eşi Rukiye Taş, Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım, Meclis Üyesi Nigar Yağız, Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlisi Ayfer Özmen, Akademisyenler, KOÜ çevre bölümü öğrencileri katılım sağladılar.    

 

SIFIR ATIK PROJESİNDE KADININ GÜCÜ 
Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Ufuk Salih Kaya moderatörlüğünde başlayan toplantı, her alanda kadının gücünün önemine değinildi. Başkan İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran; çevre kavramının günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olduğunu, insanoğlunun artan tüketimi nedeniyle doğayı daha çok tahrip etmeye başladığını belirterek böyle bir projeyi ilçe de başlattıklarını belirtti. Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın eşi Şengül Can ise “sıfır atık projesinde kadının gücü” adını verdikleri projenin çok verimli olacağını söyleyerek, desteklediğini ifade etti. 


3 BİN KADIN HEDEFLENİYOR
Körfez Belediyesi’nin “sıfır atık projesinde kadının gücü” adını verdiği projede, KOMEK, Halk eğitim merkezi, üniversite öğrencilerinden oluşan grup ile 3 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. Projenin canlanması adına bitkisel yağlar ve atıklarla ilgili kampanya yapılmasının planlandığını söyleyen yetkililer: “Toplumumuzda önemli bir yere sahip olan kadınların, çevre konusunda da büyük bir hassasiyet ile çalışacaklarına inancımız sonsuz. Yaklaşık 3 bin kadınımızı bu projede görevlendirmek istiyoruz“ şeklinde konuştular. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Körfez’den, sıfır, atıkta, önemli, adım,
Yorumlar
Haber Yazılımı