Haber
10 Şubat 2018 - Cumartesi 13:10
 
Körfez’de kaçak yapıya geçit yok
Körfez Belediyesi, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan kaçak baraka ve metruk binaların yıkım işlemlerini sürdürüyor
TEKNOLOJİ Haberi
Körfez’de kaçak yapıya geçit yok

Körfez Belediyesi, ilçede kaçak ve metruk yapılarla başlattığı mücadeleyi aralıksız sürdürüyor. Özellikle Körfez’in üst kesimlerinde yer alan İlimtepe ve Yukarı Hereke gibi bölgelerde çalışmalara ağırlık veren ekipler, son olarak bu bölgede çok sayıda baraka ve metruk yapının yıkım işlemlerini gerçekleştirdi. Belediye yetkilileri, bu tür operasyonların ilçede sürekli yapıldığını belirterek, çevre ve görüntü kirliliğine kesinlikle izin verilmeyeceği konusunda uyarıda bulundu. Daha önce trafo olarak kullanılan kısa süre öncesinde çevresine kurulan barakaların kaldırıldığı bina da ekipler tarafından yıkıldı.


ASLA İZİN VERİLMEYECEK
Gecekondu tarzı yapılanmaya göz yummayacaklarını belirten Körfez Belediyesi yetkilileri, “Körfez’de kaçak yapılaşmadan doğan sıkıntıların önüne geçmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu tarz yapılara asla izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan yasalara uymalarını bekliyoruz” ifadelerini kulandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı