Haber
17 Ekim 2019 - Perşembe 10:55
 
KOGACE 32 kişiyi üyelikten çıkardı
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, eski başkan Çetin Gürol'un da aralarında bulunduğu 32 kişiyi üyelikten çıkardı.
KOCAELİ Haberi
KOGACE 32 kişiyi üyelikten çıkardı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Derneğimizin, yönetimine seçilerek göreve geldiğimiz günden bu yana, birlik ve beraberliği sağlayarak, üyelerimizin çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi kendimize ilke edindik. Ancak tüm bu gayretlerimize rağmen, göreve geldiğimiz günden bu yana, seçimlerde demokratik ortamda yarıştığımız karşı listede yer alan bazı üyelerimiz, yeni yönetimi ve çalışmalarını içine sindirmedi.

 

Haksız ve yersiz eleştiriler, kendilerine veya yanında olanlara ait yayın organlarından tek taraflı programlar ile sürekli derneğimizi ve yönetimimizi yıpratmaya yönelik söylevlerde bulundu. Seçim yarışında, bizleri kaybettiğimiz takdirde, yeni bir oluşuma giderek, derneğimizin gücünü zayıflatacağımız yönünde iddialarda bulunan kişiler, seçimi kaybedince, kendileri bu noktada çalışmalarda bulundu. Tüzüğümüze aykırı olmasında rağmen, bu dernek kuruldu.

 

Seçimlerde tarafsız davranmayan ve istedikleri liste seçilmediği için bizleri tebrik bile etmeyen Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yöneticileri, bu yeni oluşuma kucak açtı. Bizim hiçbir programımıza katılmayan Federasyon yöneticileri, yeni derneğin kuruluş toplantılarına bile katıldı. Demokrasiye saygı duyulmadan, derneğimizi güçsüzleştirmeye yönelik bu gelişmelerden hiçbir şekilde etkilenmiş değiliz. Ancak, derneğimize ve üyelerimize karşı görevlerimiz, dernek tüzüğüne karşı olan mecburi sorumluluklarımız nedeniyle, yönetimimiz ile bir araya gelerek yapmış olduğumuz toplantıda aldığımız kararı üyelerimize bildirmek istedik.

 

Toplantı sonucunda, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimize bağlı olan bazı üyelerin, Dernek tüzüğümüzün 6’ıncı maddesinde yer alan 4’üncü bendindeki ‘Dernek üyesi iken, merkezi Kocaeli İli sınırları içerisinde bulunan ve aynı alanda faaliyet gösteren başka bir meslek örgütüne üye olunamaz’ kuralına aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir. Buna istinaden aşağıda isim listesi verilen kişiler, tüzüğümüzün 7’inci maddesinde yer alan, Dernek üyeliğinden çıkarılmayı gerektiren hallerin 1’inci bendindeki ‘Dernek tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunmak’, 4’üncü bendindeki ‘Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak’ maddelerine istinaden üyelikten çıkarılmıştır. Ayrıca üye aidatı ödemeyen, disiplinsiz davranışları nedeniyle üyelikten çıkarılan isimlerde aşağıdaki listeye eklenmiştir.

 

ÜYELİKTEN ÇIKARILANLAR:

 

İsmail Nadi

 

Levent Altun

 

Can Demirkıran

 

Bahar Kaymakçı Erdoğan

 

Zafer Onar

 

Afşin Şenemre

 

Çetin Gürol

 

Cüneyt Türesin

 

İsa Turhan

 

Mesut Işık

 

Büşra Kaya

 

Cengiz Hakkı Zaziç

 

Hümeyra Nur Yazıcı

 

Tuğba Harmanlı

 

Demet Çamoğlu

 

Ömer Faruk Kıyak

 

Barış Ateş

 

Cennet Ceylan

 

Yavuz Ercan

 

Olcay Kara Bağ

 

Özkan Azak

 

Duran Yumuşak

 

İrem Çakman

 

Seda Demiral

 

Ercan Sarıçam

 

Yusuf Ünel

 

Nihat Kocabay

 

Caner Pesen

 

Erhan Durak

 

Yücel Alpay Demir

 

Ahmet Cemil Yeşilmen

 

İsmet Çiğit

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı