Haber
30 Ocak 2018 - Salı 13:34
 
Kocaeli’ye kadın eli değecek
‘Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve Körfez Ticaret Odası'nın katkılarıyla düzenlenen ‘Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli’ panelinde kadının önemi konuşuldu
KOCAELİ Haberi
Kocaeli’ye kadın eli değecek

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve Körfez Ticaret Odası'nın katkılarıyla düzenlenen ‘Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli’ panelinin ilk oturumu gerçekleştirildi. Kadın ve Kariyer/ Gölcük Paneli adlı ilk oturum, Araştırmacı Yazar Müge Uçar moderatörlüğünde yapıldı. Paneli; Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda katılımcı ilgi ile takip etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmasını Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş yaptı. Kaymakam Altıntaş, "Bir işe kadın elinin değmesi, o işin gelişme düzeyine olumlu yönde katkı sağlar. Kadınlarla birlikte iyilik, mutluluk, barış ve huzuru inşaa edeceğiz" dedi.


KADININ YERİ
Kaymakam Altıntaş, eğitici ve bilgilendirici panellerin devamını diledi. Panele; Kocaeli Üniversitesi KASAUM Müdürü Prof. Dr. Münevver Tekcan, ‘Türk Devlet Geleneğinde Kadın: Kadının Temsili’, Değirmendere Ali Özbay MYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol ise ‘Kadın, Başarı, Güç’ konularında sunum yaparken, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı ve Gölcük Kaymakamı'nın eşi Funda Altıntaş da kendi hayatlarından örnekler ile kadının yeri ve önemine vurgu yapan sunumlarını paylaştılar. Panel, Kaymakam Mustafa Altıntaş'ın panelistlere hediye ve teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’ye, kadın, eli, değecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı