Haber
11 Temmuz 2019 - Perşembe 16:59
 
Kocaeli'ye Halk Ekmek hayırlı olsun!
Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Fırıncılar Odası arasında yapılacak olan Halk Ekmek Satış Protokolü kapsamında halk ekmek sisteminin kurulması için verilen teklif oy birliğiyle kabul edildi
YAŞAM Haberi
Kocaeli'ye Halk Ekmek hayırlı olsun!

Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Fırıncılar Odası arasında yapılacak Halk Ekmek Satış Protokolü kapsamında halk ekmek sistemin kurulması teklifi görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Proje kapsamında satış noktaları oluşturularak, vatandaşa ekmeğin daha ucuza ulaştırılması sağlanacak. Bu projeyle ilgili ayrıntılar protokolün imzalanmasının ardından netleşecek. Büyükakın konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada , “Ekmek muhtemelen 1 lira olacaktır. Belediye moboları koyacak, fırıncılar ekmeği verecek ve satış olacak. Proje ilk olarak İzmit’ten başlayacak” dedi.

 

SÖZLEŞME YAPILACAK

 

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda satış noktaları oluşturulacak. Madde meclisten geçtikten sonra Halk Ekmek’in kurulması için Fırıncılar Odası ile Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme yapılacak. Halk Ekmek protokolünün yapılmasının ardından ise Kocaeli Fırıncılar Odası'na bağlı kooperatif fırınlarda üretilen ekmekler, satış noktalarında vatandaşa daha ucuz fiyatla satılacak.

 

216734.jpg

 

Meclis toplantısını Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük de takip etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı