Haber
30 Mart 2018 - Cuma 09:30
 
Kocaeli metrosunun ihale tarihi belli oldu!
Gebze-Darıca-Çayırova Metro hattının inşaat ihalesi tarihi belli oldu. 3 Mayıs’ta yapılacak olan ihaleye 13 firma ve konsorsiyum katılacak.
KOCAELİ Haberi
Kocaeli metrosunun ihale tarihi belli oldu!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Darıca-Gebze- Çayırova metrosu için ihale tarihi netleşti. Metro için yapım ihalesi 3 Mayıs günü yapılacak. İhaleye, 1 Şubat’ta yapılan ön yeterlilik ihalesi sonrası kabul edilen 13 firma katılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile yapacağı Gebze-Darıca-Çayırova Metro hattının yaklaşık 3 milyar liraya mal olması bekleniyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan hattın 14,7 kilometresi tünel 900 metresi hemzemin olarak yapılacak. 4 araçtan oluşan GoA4 sürücüsüz tam otomatik metronu kullanılacağı Gebze metro hattı 1080 yolcu kapasiteli olacak. Sürücüsüz metro 12 istasyonlu, 15,6 kilometrelik metro hattında sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmaya elverişli olacak.

Gebze-Darıca arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattı çalışmasının bin 560 günde tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor. Planlanan TCDD Gar istasyonu ile Marmaray ve Hızlı Tren üzerinden İstanbul başta olmak üzere diğer şehirler ile bağlantı sağlanacak. İlk istasyon olan Darıca Sahil İstasyonundan başlayacak olan yolculuk, 12. ve son istasyon olan OSB istasyonunda 19 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Son teknolojinin kullanılacağı projede 4. Otomasyon düzeyinde bulunan (GoA4) tam otomatik sürücüsüz metro hizmet verecek.

İhaleye katılacak şirketler Bimhol inş.+Demce Yapı+Bestaş Yapı+Efecemler İnşaat

Genç İnş+Yüksel İnş.+Dentaş İnş.+Özka İnş.

Stroytransgaz AŞ.+Güriş İnş.+GLS inş.

Denk Aş+Özgün İnş.

Makyol İnş.+IC İçtaş İnş.+Astur İnş

Dbh Yo Aş.+Gürbağ İnş.+Yedgöze İnş.+Teb Ener. AŞ.+Ohitan İnş.

Cengiz İnş.+SSC İnş.

KMB Metro İnş.+Kutlutaş AŞ.+Çelikler İnş.+YSE Yap AŞ.

Gülermak İnş.+Doğuş İnş.+Nurol İnş.

Galgıç Ray+Metrostav İnş.+Tamyap Aş.+Fernas İnş.+İmaj Altyapı

Meting Raylı AŞ.+Met-Gün İnş.+Eze İnş.+Gökçe İnş.

Bayburt Grup AŞ.+Kolin inş.+Aga En. Aş.+Özgün Yap.+ Şenbay Mad.

RBI İnş.+Didoray AŞ.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı