Haber
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:16
 
Kocaeli için halk ekmek protokolü imzalandı!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası Halk Ekmek Projesinin protokolünü imzaladı. Protokolde küçük esnafın korunması hedeflenirken, ekmeğin tüketiciye ulaşırken alınan iskonto bedeli kalkıyor
KOCAELİ Haberi
Kocaeli için halk ekmek protokolü imzalandı!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın mahalli seçimlere gidilirken Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ile bir araya gelmiş, seçimin hemen arifesinde halk ekmek projesinin hayata geçirilmesi konusunda adım atılacağını gündeme gelmişti. Başkan Büyükakın, Fırıncılar Odası Başkanı Sarı’ya seçimlerin hemen ardından çalışma yapmasını istemişti.  Oda Başkanı Sarı seçimlerin ardından halk ekmek projesiyle ilgili çalışmasını tamamlayarak geçtiğimiz gün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a sunmuştu. Fırıncılar Odasının yaptığı çalışma incelendi, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de halk ekmek projesinin nasıl hayata geçirileceği hususunda düzenlemeler yaparak Fırıncılar Odası ile protokol imzaladı.   

 

İSKONTO BEDELİ ALINMAYACAK

 

Halk Ekmek Projesinin detayları belli oldu. Projede küçük esnafın(bakkallar) korunması mutlak esas olarak kabul edilirken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi sınırları içerisinde halk ekmek noktalarını kendi oluşturacak. İlçe belediyeleri de kendi sınırları içerinde halk ekmek noktalarını kendi belirleyecek. Büyükşehir Belediyesi’nin koordinesinde yapılacak olan çalışmada, kurulacak satış noktalarında Fırıncılar Odasına bağlı personel istihdam edilecek. Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri halk ekmek noktalarında kendi bünyesinde çalışan personeli görevlendirmeyecek.  Fırıncılar ve tüketici arasında köprü olan küçük ve büyük işletmelere verilen iskonto bedeli yapılan projeyle rafa kalkıyor. Fırınlardan çıkan ekmekler halka ulaşırken üzerine koyulan iskonto bedeli olmayacak. Bu projeyle beraber fırıncılar tüketiciye iskonto bedeli olmadan ucuz ekmek satacak.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı