Haber
21 Mayıs 2019 - Salı 11:22
 
Kocaeli'de yetimlerin yüzünü güldüren iftar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlediği iftar programının 7’ncisi dün Antikkapı’da gerçekleşti.
KOCAELİ Haberi
Kocaeli'de yetimlerin yüzünü güldüren iftar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlediği iftar programının 7’ncisi dün Antikkapı’da gerçekleşti.

 

Kur’an tilaveti ile başlayan iftar programında yetim çocuklar Antikkapı bahçesinde şişme oyun gruplarında oynadılar, Hacivat-karagöz gösterisi izlediler. Palyaçolar yüz boyadı, çocuklara balon dağıttı, şeker ikram edildi. Büyükşehir Belediyesi, her yıl Ramazan ayının 15’inde idrak edilen Dünya Yetimler Günü nedeniyle İHH, Ay Işığı ve Ensari Nur(Suriyeli Yetimler Derneği) ve İyilik-Der ile ortaklaşa iftar programına yaklaşık 600 yetim ve yetim annesi katıldı.

 

dsc_4001.jpg

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve yardım dernekleri başkanlarının ev sahipliğinde yapılan iftar programına; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Büyükşehir Belediyesi’nin genel müdürleri, daire başkanları da eşleri ile birlikte katıldı, yetim çocuklarla aynı masaları paylaştı.

 

dsc_3999.jpg

 

Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlenen iftar programında ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Büyükakın’ın açıklaması şöyle: “Yetimlerin yüzünü güldürmek istedik aslında bu sadece bugüne mahsus değil, her zaman yapmamız gerekiyor. Bu sadece hatırlama ve hatırlatma maksadı ile bir araya geldik. STK’lar ile birlikte birçok etkinliği düzenliyoruz. Başta İHH olmak üzere bütün STK’larımıza tek tek teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bürokrat arkadaşlarımızda da katıldıkları için teşekkür ediyorum.”

 

dsc_4003.jpg

 

dsc_3970.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı