Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 15:41
 
Kocaeli’de fırsatçı 4 firmaya haksız kazanç cezası!
Kocaeli’de denetimden geçen 4 firmanın haksız kazanç elde ettiği belirlenirken bu firmalar hakkında tutanak tutuldu. Firmaların ismi ise açıklanmadı
KOCAELİ Haberi
Kocaeli’de fırsatçı 4 firmaya haksız kazanç cezası!

Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal ve hizmet fiyatında gerekçe olmaksızın ürünlerinde artış yapanlar, aldatıcı ticari uygulamalar arasına alındı. Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Kocaeli’de 45 firma ve toplam 11 bin 892 ürün denetlendi. Bu firmalardan 4’ü için haksız fiyat artışı tutanağı tutulurken 972 üründe haksız fiyat artışı tespit edildi. AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

'KRİZ FIRSATÇILARINA FIRSAT VERMEYELİM'

“Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan, ‘Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapmak aldatıcı ticari uygulamalar arasına alınmıştır. Kriz fırsatçılığı yaparak haksız kazanç sağlayan fırsatçı ‬firma ve işletmeleri Ticaret İl Müdürlüklerine, ve Alo 175’e bildirmeniz yeterlidir. İlimizdeki 1 hafta içerisindeki denetlenen iş yerlerine ilişkin istatistik tablosu aşağıdaki gibidir. Hem kendi cebimizi korumak, hem de ülkenin zor günlerinde fırsatçılık yapanların ceza alması için 0262 324 77 06-07 no’lu telefonlardan Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü'ne ulaşarak şikayette bulunabilirsiniz. Kriz fırsatçılarına fırsat vermeyelim.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, fırsatçı, 4, firmaya, haksız, kazanç, cezası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı