Haber
12 Haziran 2018 - Salı 14:12
 
Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde 100 madde görüşülecek
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısı, yarın Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr.Şefik Postalcıoğlu salonunda 10.00’da başlayacak.
KOCAELİ Haberi
Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde 100 madde görüşülecek

İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında yapılacak meclis toplantısında 100 maddelik gündem görüşülüp karara bağlanacak. Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit M.Alipaşa Mahallesi Doğu Kışla’da yaptırdığı ve tamamlanan Pazar Yeri ve Otopark alanın pazar kurulacağı perşembe ve cumartesi günlerinde İzmit Belediyesi’ne 10 süreyle ve bedelsiz olarak tahsis edilmesi, Kartepe Avluburun’da isimsiz sokaklara; Yankese, Manzara ve Kaynar Sokak isimlerinin verilmesiyle ilgili komisyon raporları görüşülecek.  

 

YENİ YOLLAR, KAVŞAKLAR

İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde yapımı devam eden Şehir Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştırmak için şehrin dört bir yanından yeni yollar açılması planlanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları ile ortaklaşa yapacağı Şehir Hastanesi’ne ulaşım planlaması ile şehir merkezi ile şehrin batı ve doğusundan ulaşılması ile yeni yollar ve kavşaklar yapılacak.  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Şehir Hastanesi’ne Kandıra Yolu üzerinden, Kandıra yönünden TEM’i aşarak bağlantı ve menfez yapılması, Gündoğdu ve Malta Mahallelerinden Şehir Hastanesi’ne bağlantı yapılacağını açıkladılar.

 

İmar Komisyonunda oy birliği ile kabul edilen ve bugün mecliste görüşülecek meclis toplantısında da onaylanması beklenen, hizmete açıldığında binlerce kişinin gidip geleceği, Şehir Hastanesi’ne ulaşım düzenlenmesinde; Sakarya TEM Otoyolu üzerinden Üniversite kavşağının kesiştiği bölge de kavşak yapılacak. İstanbul ve Sakarya yönünden Şehir Hastanesi’ne gelecekler şehre girmeden hastaneye kolaylıkla ulaşabilecek. 

 

MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ

BİNASI, 112’YE Yarın yapılacak Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, özellikle İzmit’in üst kesimlerinde; Orhan, Veliahmet, Turgut, Tüysüzler, Hazır Hızır, Erenler ve Terzibayırı gibi mahalleleri ilgilendirecek önemli bir karar alınacak. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bağçeşme Mezarlığı’nda bulunan eski Mezarlıklar Müdürlüğü binasının, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak 11:11 12 Haziran 2018 Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde 100 madde görüşülecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısı, yarın Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr.Şefik Postalcıoğlu salonunda 10.00’da başlayacak.

 

Komisyondan geçmesinin ardından binanın zemin katı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak düzenlenecek ve hizmet vermeye başlayacak. Üst katında Mezarlıklar Müdürlüğü personeli bulunacak.  Meclis toplantısında Aracı ailesi tarafından hibe edilen ve Büyükşehir Belediyesi’nin restorasyonunu yaptırdığı İzmit Kozluk Mahallesi’nde bulunan 3 katlı binanın Koruma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği (KALBEN) ile ortak hizmet projesi doğrultusunda kullanılması ve konuyla ilgili protokolün imzalanması teklifi görüşülecek.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı