Haber
15 Nisan 2018 - Pazar 16:46
 
Kocaeli Anadolu Lisesi'nden MEB'e tepki!
Kocaeli Anadolu Lisesi öğrenci ve velileri okul önünde bir araya gelerek MEB tarafından açıklanan Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Öğretim Kurumları listesinde okullarının olmamasını protesto ederken, “İlimizin en başarılı okullarından Kocaeli Anadolu Lisesi yeni öğretim yılında mahalle okulu mu olacak?” dediler
KOCAELİ Haberi
Kocaeli Anadolu Lisesi'nden MEB'e tepki!

Milli eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Öğretim Kurumları listesinde yer almayan Kocaeli Anadolu Lisesi öğrenci ve velileri, dün Kocaeli Anadolu Lisesi önünde basın açıklaması düzenleyerek bu karardan vazgeçilmesi gerektiğini belirttiler. Okul önüne toplanan grup adına konuşan Kocaeli Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı İhsan Karaosmnaoğlu, “Kocaeli’nin ilk ve en yüksek taban puanlı Anadolu lisesi olan Kocaeli Anadolu Lisesi için verilen karardan geri dönülmesini istiyoruz” dedi.  Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’da çocuğunun eğitim gördüğü okula için verilen değerlendirmeye tepki göstermek için okula gelerek destek verirken, “Çocuğumun isteği ile sabah 6’da Çin’den gelmeme rağmen hemen okul önüne gelerek destek verdim. Kocaeli’nin en önemli okullarından biri burası. Bu kararın değiştirilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

KENDİMİZE İLKE EDİNDİK

 

Kocaeli Anadolu Lisesi Mezunları derneği adına basın açıklamasını gerçekleştiren İhsan Karaosmanoğlu, " 1980 yılında kurulan   38 yıllık bir tarihe, birikime ve anıya sahip olan okulumuz şehrimizin ilk Anadolu lisesidir.Kurulduğu dönemde ülkemizin en yüksek puanlı 3.anadolu lisesi olan okulumuz, döneminin çok ilerisinde akademik ve  yabancı dil eğitimine sahip evrensel öğrenciler yetiştirmiş ve bunu kendine bir ilke edinmiştir.

 

 

İLİMİZİN EN BAŞARILI OKULU

 

Verisel bazda konuşmak gerekirse 2017 yılı TEOG taban puanı 478 olan  ve 0.79 ile 4.93 yüzdelik dilimde yer alan okulumuz ilimizin en başarılı Anadolu lisesidir. 2010 yılı Türkiye 58’’lığı , 2011 yılı Türkiye 27’lığı, 2017 yılı Türkiye 49’luğu gibi bir çok akademik başarıya imza atan okulumuz tarihi boyunca ülkemizin en başarılı üniversitelerine öğrenci yerleştirmiştir.

 

 

BİRÇOK BAŞARIYA SAHİBİZ

 

Ayrıca Kocaeli Anadolu Lisesi kurulduğu ilk günden beri öğrencilerini sadece akademik başarısı yüksek yüksek olan bireyler olarak değil; her açıdan donanımlı, duyarlı, çalışkan ve üretken bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemiştir. Okulumuzun bu çabaları hiçbir zaman boşa gitmemiş, öğrencilerimiz matematik olimpiyatları, tenis, karikatür, kitap okuma, kompozisyon, basketbol gibi bir çok alanda il ve Türkiye birinciliklerine sahip olmuştur.

 

 

BU OKUL SINAVI HAK EDİYOR

 

Kocaeli Anadolu Lisesi sistem değişikliği nedeniyle hak etmediği soru işaretlerine maruz kalırken birde sürecin olumsuz tarafında bırakılmıştır.Biz imkansızı istemiyoruz.Biz Kocaeli’nin en köklü ve  başarılı Anadolu lisesi ünvanını devam ettirmekte kararlıyız. Biz gerekli mercilere başvurularımızı yaptık.Bu basın açıklaması ile de sizlerin desteğini istiyoruz. Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavı hak ediyor" ifadelerine yer verdi.

             

 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı