Haber
24 Haziran 2019 - Pazartesi 18:53
 
KKTC Başbakanı Ersin Tatar: 'Rumlar haklarımıza tecavüz ediyor'
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Kıbrıs Rum yönetimine tepkisinde, “Onlarla bunlarla anlaşmalar yapıyorlar. Meydan okuyorlar bize. Haklarımıza tecavüz ediyorlar” ifadelerini kullandı.
GÜNCEL Haberi
KKTC Başbakanı Ersin Tatar: 'Rumlar haklarımıza tecavüz ediyor'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar Rum yönetimine sert tepki gösterdi. Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi'nde bir milletvekilinin, KKTC'nin atacağı adımların uluslararası hukuka aykırı olmaması yönündeki sorusunu cevapladı. Tatar, “Değerli milletvekilleri, değerli arkadaşlarım Rum tarafı Kıbrıs Cumhuriyeti'ne bağlı olarak mı yapıyor bütün uluslararası anlaşmaları? Söyleyin. Rumlar Fransa ile yabancı şirketlerle anlaşmalar yapıyor. Onlarla bunlarla anlaşmalar yapıyorlar. Meydan okuyorlar bize. Haklarımıza tecavüz ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Tatar, konuşmalarını şu şekilde devam etti:

 

“Benim Cumhurbaşkanım ve sizler bütün bunlar karşısında suskunluğu tercih ediyorsunuz. Biz de diyoruz ki, artık haykırma zamanı gelmiştir. Zamanı gelince sesimizi yükselteceğiz ve diyeceğiz ki KKTC halkı böyle düşünüyor. Rumlar bizlerin her türlü adımlarına rağmen bir anlaşmayı kabul etmiyor, ayak diretiyor. Kıbrıslı Türkleri mağduriyete daha da yalnızlığa itmeye çalışıyorlar. Kapalı Maraş'ta vin vin olacaktır.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı