Haber
06 Aralık 2017 - Çarşamba 11:13
 
Kırman için beraat istendi
Hakkında nitelikli dolandırıcılıktan dava açılan Akademi Hastanesi sahibi Kubilay Kırman’ın davasına dün devam edildi. Davanın savcısı Kırman için beraat isterken karar davasının görüşülmesi 20 Mart’a ertelendi
MAGAZİN Haberi
Kırman için beraat istendi

2014 yılında Akademi Hastanesi çalışanları hakkında piyasaya sahte çek sürmek, hastaneyi ve piyasayı nitelikli dolandırmak iddiasıyla dava açılmıştı. Hastanenin muhasebecisi Lale G., Medikal firmasının sahibi Muharrem E. ve çekleri piyasada kırdırdığı ileri sürülen Barış G. hakkında evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla açılan dava, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanmıştı. Davada müşteki sıfatıyla yer alan Akademi Hastanesi’nin sahibi Kubilay Kırman diğer sanıkların verdiği ifade doğrultusunda sanık olarak yargılanmaya başlamıştı.


SAVCI MÜTAALA VERDİ 
Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Kubilay Kırman davası hakkında savcı mütalaa vererek Kubilay Kırman için beraat talep ederken, diğer sanıklar için ise ayrı suçtan cezalandırma istedi. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması ise 20 Mart’ta görülecek ve suçlamalar hakkında mahkeme kararını verecek. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı