Haber
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 09:55
 
Kimsesiz askerin yemin törenindeki hali duygulandırdı! Herkes ailesine gidince...
SİVAS'ta acemi eğitimlerini tamamlayan mehmetçik düzenlenen törenle yemin etti. Tören sonrası ailelerin buluşması sırasında öksüz bir asker, gözyaşlarına boğuldu. Törene gelen bir kadın ise, "Ben de senin annenim" diyerek askere sarılıp teselli etti.
YAŞAM Haberi
Kimsesiz askerin yemin törenindeki hali duygulandırdı! Herkes ailesine gidince...

5'inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda eğitimlerini tamamlayan 1999/3 tertip 1'inci kademe askerler için yemin töreni düzenlendi. Törene 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile asker aileleri katıldı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende 2 bin 372 Mehmetçik, silah ve Türk bayrağı üzerine el basarak yemin etti. Erlere, birliklerine ilk katılım ve başarı belgeleri verildi. 


Törenin bitimindre askerlerin aileleriyle buluşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Bu sırada diğer arkadaşlarının ailesine sarıldığı gören bir asker ise çömelerek ağlamaya başladı. Annesinin vefat ettiği öğrenilen asker, bir süre gözyaşı döktü. 

 

Kimsesiz askerin yemin törenindeki hali duygulandırdı! Herkes ailesine gidince... - Sayfa 3


Askerin gözyaşı döktüğünü gören bir aile, yanına giderek teselli etmeye çalıştı. Oğlunun yemin töreni için alana gelen bir kadın ise, "Ben de senin annenim" diyerek ağlayan askere sarıldı. 

 

Kimsesiz askerin yemin törenindeki hali duygulandırdı! Herkes ailesine gidince... - Sayfa 4

 

Kimsesiz askerin yemin törenindeki hali duygulandırdı! Herkes ailesine gidince... - Sayfa 5

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı