Haber
23 Nisan 2019 - Salı 11:02
 
KESK, Soylu ve Akar’ın istifasını istedi
KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü SES Şube Başkanı Gökhan Bektaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadıklarının altını çizerek, “İçişleri Bakanı ve Ankara Valisinin istifası sağlanmalı ya da görevden alınmalıdır” dedi
KOCAELİ Haberi
KESK, Soylu ve Akar’ın istifasını istedi

KESK Şubeler Platformu, geçtiğimiz gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak için basın açıklaması gerçekleştirdi. Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Temsilcileri, KESK Şube Platformuna bağlı sendikaların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

“UMARIZ HAKLI ÇIKMAYIZ”

 

Basın açıklamasını KESK Şube Platformu Dönem Sözcüsü SES Şube Başkanı Gökhan Bektaş okudu. Bektaş basın açıklamasında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik örgütlü, yönlendirilmiş linç girişimi içinden geçtiğimiz sürecin kırılganlığı, belirsizliği ve uzun süredir iktidarın ilk kez psikolojik üstünlüğü kaybetmesi gibi unsurlar gözetildiğinde bir dönemeci ifade ediyor. Umarız kaygılarımızda haklı çıkmayız ve hakim olan demokrasi, barış olur” dedi.

 

Gökhan Bektaş

 

“İKİSİ DE GÖREVDEN ALINMALI”

 

Bektaş sözlerini, “İktidarı anti demokratik politikalardan ve heveslerden vazgeçmeye çağırıyoruz. Bunun ilk adımı olarak İçişleri Bakanı ve Ankara Valisinin istifası sağlanmalı ya da görevden alınmalıdır. Demokrasinin asgari kuralları da bunu gerektirir. KESK olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, yanındakilere ve CHP camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, saldırıyı kınıyor, sorumluların ve azmettiricilerinin yakalanarak yargı önünde hesap vermelerini istiyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı