Haber
07 Aralık 2017 - Perşembe 11:35
 
Keseceği deveyi pazarda dolaştırdı
İzmit’te yeni yapılacak olan kapalı Pazar alanının temel atma töreninde kesilmek üzere getirilen deve pazarda dolaştırıldı. Pazarcılar deveye ilgi gösterirken, hayvan severler ise duruma tepkili.
TEKNOLOJİ Haberi
Keseceği deveyi pazarda dolaştırdı

İzmit’te kurulan perşembe pazarı yeni yerine taşınacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan yeni kapalı pazar alanı için Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, deve keseceğinin sözünü vermişti.  9 Aralık günü temeli atılacak olan pazar alanı için Ahmet Serim 16 bin liraya Aydın’dan deve satın aldı. Deve, temel atma töreni esnasında kesilerek kurban edilecek.


PAZARDA GEZDİRDİLER
Önceki gün satın alınan deve Kocaeli’ne getirildi. İzmit’teki perşembe pazarına getirilen deve esnafın görmesi için gezdirildi. Serim, “Deveyi Pazar alanında esnafımızın görmesi için gezdirdik. Verdiğimiz sözü tuttuk. Cuma günü de şehir merkezinde dolaştıracağız. 9 Aralık’ta yapılacak olan yeni kapalı pazar alanının temel atma töreninde keseceğiz” dedi.


HAYVAN SEVERLERDEN TEPKİ
Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği Başkanı Tülay Çetin gazetemize konuştu. Çetin, “Kan akıtarak kutlama yapmayı doğru bulmuyoruz. Neye dayanarak böyle bir şey yapıyorlar. Çok ilkel buluyoruz. Bunun yerine bir üniversite öğrencine burs sağlayabilirler. Ekonomik durumu kötü aile yardım yapabilirler. 16 bin lirayla daha faydalı işler yapabilirler” dedi. N Caner AKTAN

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı