Haber
08 Aralık 2017 - Cuma 11:15
 
'Kentlilik bilinci yayılmalı'
Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Emekli ve Gençlik Meclisi üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede kentlilik bilincinin gelişmesi konusunda görüş alışverişi yapıldı
TEKNOLOJİ Haberi
'Kentlilik bilinci yayılmalı'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kongrelerini tamamlayarak göreve başlayan Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi ve Gençlik meclisi üyelerini makamında ağırladı. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm’ün de yer aldığı birlikteliklerde, kentlilik bilincinin gelişmesi ve yayılması için yeni projeler yürütülmesi gereği vurgulandı. Kent Konseyi’ni çok önemsediğini, Kocaeli’nin tamamını kapsayarak sürdürülebilir proje ve şehir gündemine dönük çalışmaları için tebrik eden Karaosmanoğlu, “İnanıyorum ki sizler milletimiz, ülkemiz ve kentimiz için çalışmayı daha kararlı bir şekilde sürdüreceksiniz. Ayrıca Kent Konseyleri sayesinde demokrasimiz daha fazla gelişiyor” dedi.


“TÜRKİYE’YE DAHA ÇOK ENERJİ VERECEKTİR”
Gençlerin kent yönetiminde karar alma mekanizmalarına katılmaları, gençlik ve kentle ilgili sorunların çözümünde aktif rol almalarını çok önemli gördüğünü söyleyen Karaosmanoğlu, “Gençlerimize inanıyoruz. Kent yönetiminde sorumluluk almalarını arzu ediyorum. Aktif rol alarak gelişen Kocaeli’ye katkı vermeleri güçlü Türkiye’ye daha çok enerji verecektir” diye konuştu. Kocaeli’nin artık bilime, teknolojiye, sanata, sosyal ve kültürel etkinliklerde model bir kent olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerin ve gençlerle ilgili kamu kurumlarında, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerde etkin bir şekilde görev almaları aynı zamanda demokrasimizin gelişmesine de katkı sunacaktır” vurgusu da yaptı.


“GENÇLERİMİZE AKTARACAĞI ÇOK ÖNEMLİ TECRÜBELER VAR” 
Emekli Meclisi’nin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi de alan Karaosmanoğlu, “Ülkemizin bugünlere gelmesinde büyük gayret ve çabaları olmuş, şimdilerde hayatını emeklilik çerçevesinde icra eden büyüklerimizin de yaşantılarına farklı dokunuşlar yapmak zorundayız” şeklinde konuştu. Kent Konseyimizin Emekli Meclisinin üreteceği projeler ve yeni yaklaşımları da destekleyeceğiz” diyen Karaosmanoğlu, “Kent yaşamına daha fazla aktif emeklimizin gençlerimize aktaracağı çok önemli tecrübeler var” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı