Haber
09 Haziran 2019 - Pazar 15:19
 
KASKF’ta 5. Murat Aydın dönemi
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu, bugün Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Murat Aydın 5. kez Başkan seçildi.
KOCAELİSPOR Haberi
KASKF’ta 5. Murat Aydın dönemi

KATILIM YOĞUN OLDU

 

Geçen hafta çoğunluk sağlanmadığı için yapılamayan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 15. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun ikinci oturumu çoğunluk aranmaksızın bugün yapıldı. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan Genel Kurul’a Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, KBB Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, KASKF Onursal Başkanı Rafet Kırgız, KOTO Başkanı Necmi Bulut, MHK Başkanvekili Mustafa Çulcu, AK Parti eski İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Gölcükspor Başkanı Ahmet Şahin, Kocaelispor Kulübü Başkan Adayı Volkan Özön, STK Başkanları ve taban birlikleri ile spor kulüplerinin temsilcileri katıldı. Divan Kurulu Başkanlığına Yaşar Can, katip üyeliklerine Yusuf Erenkaya, Ali Gürdal, Figen Derin ve Işıl Bozca seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan Genel Kurul’da, ASKF tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi sunuldu.

 

img_8816.jpg

 

“İSTANBUL’DAN SONRA 1 NUMARAYIZ”

 

Açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Murat Aydın, “Amatör sporumuzun vefat etmiş değerli büyüklerimizi anıyorum. Uzun yıllar başkanlık yapmış olan İsmail Çakıcı’nın ölüm yıldönümüydü. İsmail başkanımızı ayrıca anmak istiyorum. Gösterdiğimiz filmde ne kadar büyük noktaya geldiğimizi bir kez daha görmüş olduk. Faaliyetlerimiz artıyor, büyüyor. Göreve geldiğimizde 400 civarında delegemiz bulunurken, bugün 983 delegeyle Atatürk Spor Salonumuzda kongremizi yapıyoruz. Bu gelişmeyi sadece biz değil. Büyürken, Büyükşehir Belediyemizden, ilçe belediyelerinden çok büyük destek aldık. Yaklaşık 40’a yakın stat açıldı. Sahalar, yüzme havuzları açıldı. Ben bir kez daha bize verilen destek ve emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu büyük ailenin oluşmasında 1985’ten bu yana emek vermiş, yöneticilik yapmış herkese çok teşekkür ediyorum. Bu işe hizmet veren emek insanlarına teşekkür ediyorum. Milletvekillerimizden bugüne kadar çok destek gördük, hiç katkılarını esirgemediler. Kocaeli, İstanbul’dan sonra gelen; organizasyonuyla, çalışmasıyla, müsabakalarıyla, delegeleriyle, Türkiye’nin 1 numarası olduğunu söylüyorum, böyle kalacağını da dile getiriyorum” dedi.

 

img_8828.jpg

 

MURAT AYDIN 5. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

 

Kongrede 595 imzayla adaylık için tek dosyanın Murat Aydın tarafından verildiği ifade edilirken, faaliyet ve denetim raporları, oy birliğiyle kabul ibra edildi. 25 sayfalık Tüzük değişikliği oy birliğiyle kabul edildi. 25 olan yönetim kurulu üyesi sayısı 29’a yükseltildi. Daha sonra ise 5 sandık kuruldu ve oylamaya geçildi. Murat Aydın, 495 imzanın atıldığı kongrede, 342 üyenin kullandığı oyla 3 yıllığına 5.kez Başkan seçildi. Burada da bir konuşma yapan Murat Aydın, 41 maddeyle yeni dönemde yapmayı planladıkları projeleri tek tek açıkladı. Aydın, liglerin isim sponsorluğundan, telefon uygulamasıyla canlı maç skorlarının takip edilebilmesiyle ilgili çalışmalardan, sporcuların antrenmanlara ve maçlara ücretsiz ulaşması için ulaşım kartlarından, internet televizyonu kurulacağından bahsederken, bu projeleri hep beraber yapacaklarının altını çizdi. (Emre Kurtbay-Kenan Meriç)

 

img_8906.jpg

img_8948.jpg

 

KASKF YÖNETİM KURULU ASİL

 

1-Murat Aydın

2-Yalçın Gül

3-Mithat Ağa

4-Akın Ziya Ünal

5-Murat Demirhan

6-Hakan Kalıntaş

7-Mehmet Çetinkaya

8-Şaban Eraslan

9-Zekiye Başaran

10-Ali Akbaş

11-Selçuk Baysal

12-Onur Ak

13-Hakan Akyıldız

14-Hüseyin Bat

15-Çetin İnan

16-Tarık Gürgen

17-Ümit Yalsız

18-Işıl Bozca

19-Mehmet Durukan

20-Selman Açık

21-Hikmet Kanpara

22-Mustafa Erdem

23-Severcan Kara

24-İhsan Keskin

25-Engin Yaşar

26-Seyhan Küçükleroğlu

27-Mustafa Salman

28-Sabri Yıldız

29-Hayrullah Serim 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı