Haber
06 Aralık 2017 - Çarşamba 11:20
 
Kartepe’nin gündemi ulaşım çalışmaları
Kartepe Belediyesi Aralık ayı olağan meclis oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
TEKNOLOJİ Haberi
Kartepe’nin gündemi ulaşım çalışmaları

Kartepe Belediyesi Aralık ayı olağan meclis oturumu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında yapıldı. Meclis gündeminde yer alan 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis oturumunda CHP grubu tarafından verilen Kartepe’ye Huzur Evi ihtiyacı, Yeni Kaymakamlık binasının ulaşımı, Arslanbey- Kent Meydanı’na gelen yolun iyileştirilmesi, Arslanbey-Rahmiye arasında çok fazla kasis kurulması, su faturalarının yüksek geldiği dile getirilen soru önergelerine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tek tek cevapladı.  


ALO EVLAT HATTI PROJESİ
“Kartepe’mizin kendisine has özellikleri vardır” diyen Başkan Üzülmez “Kentimizde kendi örf ve adetlerimize uygun yaşıyoruz. Bakıma muhtaç büyüklerimiz ve engellilerimizin yaşadığı sorunların aşılması için proje ürettik. Göreve gelmemiz sonrasında büyüklerimize ve engellilere yönelik “Alo Evlat Hattı” projesini hayata geçirdik. Ödüller aldığımız, ülkemize örnek olan “Alo Evlat Hattı” projesi sayesinde kimsesi olmayanların kimsesi olmak için yola çıktık. Her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sosyal hayatın içerisinde yer almaları için farklı etkinlikler düzenliyoruz. Huzur evi eksikliğini onları yuvalarından mahallelerinden, komşularından ayırmadan büyük ölçüde gideriyoruz. Ancak önerdiğiniz Huzur Evi projesini de gerekli makamlara ileteceğiz” dedi. 


ULAŞIM KONUSUNDA ÇALIŞIYORUZ
Yeni Kaymakamlık binasına ulaşım hakkında ki soruya Başkan Üzülmez “Bu konu hakkında kooperatif, UKOME ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşmeler yapıldı. Alt yapısı yapılırken taşınma oldu. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni Kent Meydanı için de çalışıyoruz” derken, Arslanbey’den Kent Meydanı bağlantı yolu hakkında ise “Kamulaştırma çalışmaları başladı. Hızlı bir şekilde bitecek. Yollar açılacak. Bağlantı köprüsüne bağlanacaktır. Vatandaş mülkiyetindedir. Bizzat görüştüm onlarda hazır durumdadır” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı