Haber
23 Aralık 2017 - Cumartesi 14:10
 
Kartepe karla mücadeleye hazır
Meteorolojiden yapılan uyarı ile ülkemizi de etkisi altına alması beklenen soğuk ve yağışlı hava koşulları öncesinde Kartepe Belediyesi karla mücadele önlemlerini aldı. Olası kar yağışlarından olumsuz etkilenmemek adına belediye ekipleri nöbetine başladı
- Haberi
Kartepe karla mücadeleye hazır

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, soğuk ve yağışlı hava koşulları öncesinde karla mücadele önlemlerini aldı. Kış hazırlıkları çerçevesinde tuz stokunu da tamamlayan ekipler 60 personel ve 22 araçla 7/24 hizmet verecek. Belediye ekipleri, Kartepe’de belirlenen bölgelerde gerektiği her an tam donanımlı ekipmanları ile yollara müdahale edecek. Kartepe Belediyesi, soğuk ve yağışlı havalardan ilçe halkının olumsuz etkilenmemesi için önlem aldı. Kar, tipi ve buzlanmaya karşı Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde karla mücadele konusunda özel bir ekip görevlendirilirken meteorolojiden gelen uyarılara göre ekipler işbaşı yapacak.

 

İHBAR HATTI
Belediye ekipleri, vatandaşların kar yağışlarından olumsuz etkilenmemesi adına 2 greyder, 2 loder, 9 JCB kepçe, 7 kamyonet, 2 tuzlama ve kar küreme aracı ve 60 personelle karla mücadele nöbetine başladı. Ekipler, kullanılmak üzere bin ton tuzu depolarında muhafaza altına aldı. Vatandaşlar, belediye ekiplerini  (0 262) 373 60 60 ve 444 3 373 nolu telefonlara ihbar yaparak sıkıntı olması durumunda yollarının ulaşıma açık kalmasında göreve çağırabilecekler. Ekipler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekipleri ile koordinasyon içerisinde çalışacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepe, karla, mücadeleye, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı