Haber
23 Aralık 2017 - Cumartesi 14:14
 
Kartepe'deki otobüs hatlarında değişiklik
Kartepe’de Kent Meydanına ulaşımın sağlanması için 5 hat güzergahında yeniden düzenleme yapıldı. Değişen güzergahlardaki durak yerleri yerinde inceleme yapılarak tespit edildi. Ulaşım düzenlemesi yeni yılda uygulamaya geçilecek
- Haberi
Kartepe'deki otobüs hatlarında değişiklik

Kartepe’de Kent Meydanı Projesi kapsamında kaymakamlık, yeni hizmet binası ve kent meydanı ulaşımının rahat sağlanması için düzenleme yapıldı. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Düzenleme (UTDK) Komisyonu S.S. 80’Nolu Kooperatifin taşımacılık sınırları içerisinde yer yapılan Kartepe Kaymakamlık, Kartepe Belediye hizmet binası ve kent meydanına ulaşımı sağlayan 212, 213, 214, 218 ve 299 nolu hatların güzergahında düzenleme yaptı.

 

ÜCRET DEĞİŞİMİ YOK
Kartepe’de ulaşım ağında yapılan düzenlemeler ilk UKOME kurul toplantısında karara bağlanması ardından uygulanacak. Vatandaşların toplu taşıma araçlarıyla Kaymakamlık hizmet binası ve yeni kent meydanına daha hızlı ve seri ulaşımın sağlayan düzenleme kapsamında ücret tarifesinde bir değişiklik yapılmadı.

 

DURAK YERLERİ BELİRLENDİ
S.S. 80’Nolu Birleşik Kartepe Kooperatifine ait 5 hattın güzergahında yapılan revize sonrası durak yerleri yetkililerce yerinde tespit edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı İşletme Şefliği ve Durak Hizmetleri Birimi ile S.S. 80’Nolu Birleşik Kartepe Otobüsçüler ve Minübüsçüler Kooperatif yetkilileri Kartepe Belediye Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı nezaretinde ihtiyaç duyulan noktaların durak yerlerini belirledi.

 

ZEMİN BETONLAMA BAŞLADI
Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de Zabıta Müdürlüğü’nden gelen liste çerçevesinde belirlenen yerlerdeki kapalı duraklar için zemin betonlama çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise durak yerlerini belirleyen tabelaların montajlarını yapacak. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in, kooperatif, UKOME ve Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşmeler çözüm odaklı sonuçlandı. Yeni Kent Meydanına ulaşım vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde düzenlendi” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepe'deki, otobüs, hatlarında, değişiklik,
Yorumlar
Haber Yazılımı