Haber
07 Aralık 2018 - Cuma 16:50
 
Kartepe'de çevre duyarlılığı
Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı-TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol ve Kartepe Belediyesinde Çevre Mühendisi - Tema Vakfı İlçe Sorumlusu Gökçen Gönülay’ı makamında kabul etti.
KOCAELİ Haberi
Kartepe'de çevre duyarlılığı

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı-TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol, Kartepe Belediyesinde Çevre Mühendisi - Tema Vakfı İlçe Sorumlusu Gökçen Gönülay, Halise Türkan Orta Okulu Müdürü Barış Çivici, Hasanpaşa Orta Okulu Müdürü Erdinç Yelboğa, 17 Ağustos İlkokulu Öğretmenlerinden Zeynep Ulusoy ve Şirinsulhiye İlkokulu Öğretmenlerinden Ferah Yıldız, Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun’u makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.

 

ÖRNEK PROJELER UYGULANIYOR

Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı-TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Tol, TEMA Vakfı’nın kent genelinde ve Kartepe’de yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kartepe Belediyesinde Çevre Mühendisi - Tema Vakfı İlçe Sorumlusu Gönülay ise “Kartepe genelinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında 50 TEMA programı uygulandı. Kartepeli miniklerin çevreye duyarlı bir şekilde yetiştirilmesi içinde yeni dönemde çalışmalar yapacağız. Çevre konusunda ne kadar bilinçli bir nesil yetiştirirsek o kadar geleceğimize sahip çıkarız. Kartepemizde örnek projelere imza attık” açıklamasında bulundu.

 

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEĞİZ

Yapılan ziyaretten dolayı teşekkür eden Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun “Çevre konusunda son yıllarda çok ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen proje kapsamında Kartepe genelinde çalışmalar devam etmektedir. Kartepe Belediyesi ve TEMA Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği projeler geleceğimize yatırımdır. Bizlerde desteklerimizi vermeye devam edeceğiz. Geleceğimiz olan nesillerimizi çevreye duyarlı bir şekilde yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı