Haber
16 Eylül 2017 - Cumartesi 12:29
 
Karamürsel’de Demirel güven tazeledi
AK Parti’de ilçe kongreleri programa uygun biçimde sürüyor. AK Parti Karamürsel 6.Olağan Kongresi bugün yapıldı
- Haberi
Karamürsel’de Demirel güven tazeledi

Mevcut başkan Recep Demirel’in tek aday olarak katıldığı ve yeniden seçildiği genel kurulu Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ile eski İçişleri Bakanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu(MKYK) Üyesi Efkan Ala da takip etti. Dereköy Gazanfer Bilge Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve tam saatinde başlayan genel kurul sonunda Demirel, ikinci kez başkan seçildi. 426 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda 20 ilçe yöneticisi ve 22 il delegesi seçildi.

IŞIK VE ALA DA TAKİP ETTİ

 Karamürsel kongresini Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra eski İçişleri Bakanı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Efkan Ala, Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de aralarında bulunduğu partililer takip etti. Kongrede Divan Başkanlığını eski ilçe başkanlardan, İl Başkan yardımcısı Ahmet Türkel, üstlendi.

SOSYAL MEDYA TARTIŞILACAK YER DEĞİL

 AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel yaptığı konuşmada, ”Kongremizde herkese çağrımız var. Ben ülkemi seviyorum diyen tüm kesimlere gelin birlikte olalım. Kapı kapı dolaşalım. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayalım. Muhakkak bizlerin eksik, hata ve yanlışları olmuştur. Olacaktır. Teşkilat terbiyesi içinde yapılacak her türlü uyarı, öneri ve ikaz değerlendirilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sizden bir ricam teşkilat konuları, varsa eksiklikler, hatalar parti yetkili kurulları içerisinde konuşulmamalı ve değerlendirilmelidir. Sosyal medya parti içi meselelerin konuşulacağı ve tartışılacağı yerler değildir. Teşkilat içinde kol kırılır, yen içinde kalır” diye konuştu.

“BİR SÜRÜ YENİLİK YAPTIK”

 Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da konuşmasında şunları dile getirdi: “- AK Parti kurulduğu günden beri bir sürü yenilik yapmıştır. Bu yeniliklerin temeli insandır. Dünya lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde birçok da yeniliğe imza atacaktır. Bu bir bayrak yarışıdır. Hiçbir makam ve mevki beklentisi olmadan gecesini gündüzüne katan çalışma arkadaşlarımın bazıları bugün görevini başkasına devrediyor. Yaptığınız işler Karamürsel tarihine altın harerle yazılmıştır”

ALA: “AK PARTİ AYNI ZAMANDA BİR HAREKET”

 AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Biz bu yönetimle çok zor seçimler atlattık. Bu yönetimin mücadelesiyle başarılı olduk. Bütün bu kadromuzla 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Her zaman üzerine düşünen bir fazlasını yaptı. Hedef belli, hedef 2019. Karamürsel yarından sonra hedef 2019 gibi çalışacak” şeklinde konuştu. Eski İçişleri Bakanı, MKYK Üyesi Efkan Ala ise şunları söyledi: “-AK Parti sadece bir parti değil, bir harekettir. 2002’den beri çok büyük kriz ve saldırılarla karşılaştık. Ama hepsine ders veren bu salondaki iradedir. Bu salondan çıkan her kardeşimiz Türkiye’nin yönetiminin asıl sahibi olarak çıkmalıdır. Ak Parti bir başarının adıdır

“KARAMÜRSEL MÜBAREK BİR İLÇE”

 Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise son konuşmayı yaptı. Fikri Işık, şunları söyledi: “- Karamürsel sıradan bir ilçe değil. Türk İslam mührünün vurulduğu, bir çok yiğidin canını verdiği, adını yiğitlerden alan mübarek bir ilçe. Nüfusun az olmasına siyasette hiç bakmadık. Kocaeli siyasettin Karamürsel’in ağırlığı her zaman başka oldu. AK Parti siyasi sınavını ilk Karamürsel’de verdi. Ereğli seçimlerinde her şeye rağmen AK Parti sandıktan birinci çıktı. İlk ilçe kongremizi de iktidarda yapmıştık. Aslında AK Parti bizim bin yıllık davamızın bugünkü adıdır. AK Parti’ye biz hiç siyasi parti olarak hiç bakmadık. AK Parti’yi bin yıllık davanın bugünkü ismi olarak görüyoruz. 15 yıldır iktidardayız. 15 yıl öncesinin şöyle bir muhasebesine baktığımızda Türkiye ayakta durmakta zorlanan bir ülke konumundaydı. Adeta seçilenlerin hiçbir etkisinin olmadığı bir konumdaydı”

AK PARTİ KARAMÜRSEL LİSTESİ (YÖNETİM):

Recep Demirel, Abbas Çetinkaya, Abdullah Toy, Beyhan Ergen, Burak Özer, Burhan Gülbaş, Dilek Yüksel, Ercan Aşıklı, Fehmi Aslan, Hüseyin Değirmenci, Kerim Kartal, Mehmet Utaş, Muhsin Doğan, Mustafa Şağban, Ramis Bilgiç, Sait Mete, Sercan Altun, Serdar Avcı, Sevinç Özsoy, Ümit Çimen. İL

KONGRE DELEGELERİ:

 Recep Demirel, İsmail Yıldırım, Serpil Yılmaz, Gülsüm Ekin, Adem Özgüneş, Burhan Gülbaş, Erdoğan Çimen, Sıdıka Aksoy, Zekai İren, Ali Kocabıçak, Nurettin Altun, Mustafa Yılmaz, Osman Özçiçek, Ayhan Erturan, Mesut Çalık, Zeki Yüksel, Sami Sezgin, Feyzi Utaş, Halil Yanık, Yasin Olgun, Bekir Yılmaz, Recai Aydın.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı