Haber
08 Ağustos 2019 - Perşembe 16:51
 
Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya: Hepsi yalan
Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya, yalan ve yanlış bilgilerle, Karamürsel Belediyesi’nin yan kuruluşu Kar-Bel’i karalamaya çalışanların olduğunu söyledi
YEREL POLİTİKA Haberi
Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya: Hepsi yalan

Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya bir yerel gazetede, belediyenin yan şirketi Kar-Bel ile ilgili asılsız iddiaların yayınlandığını söyledi. Bu tip yalan ve yanlış haberlere en güzel cevabı halkın vereceğini belirten Çetinkaya şunları söyledi: “İlimizde yayın yapan bir yerel gazetede çıkan,  sırf ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla hareket edildiği için yalan ve yanlış bilgilerle donatılan haber gerçeği yansıtmamakla birlikte tamamen hayal ürünüdür. Başkanımız Sayın İsmail Yıldırım’ın sahip çıktığı, bir dönem belediyemiz bünyesinde görev yapan ancak seçim döneminde ekmek yediği kuruma ihanet eden kişinin ağzıyla yapılmış haberi Karamürsel halkı gibi bizler de hayretle karşıladık ve gerçekleri kamuoyu ile paylaşmak istedik.

 

YALAN 1

 

Haberde belirtildiği gibi Kar-Bel, seçimden sonra kurulmuş bir şirket değildir. Kar-Bel, 2018 yılında çıkarılan 696 sayılı kanun hükmünde kararname gereği kurmak zorunda kaldığımız bir şirkettir. Halk arasında ‘taşeron yasası’ olarak bilinen bu KHK ile taşeron işçileri kadroya alabilmek amacıyla kurduğumuz Kar-Bel, aynı zamanda Karamürsel Belediyesi’nin ilk yan şirketidir. Bu tarihe kadar belediyemizin bir yan şirketi yoktu.

 

YALAN 2

 

Haberde belirtildiği gibi eski meclis üyelerimizden Recep Özbakır, Kar-Bel’in müdürü değildir çünkü Kar-Bel’in ‘müdür’ kadrosu yoktur. Öte yandan eski meclis üyelerimizden Sadık Çetin’in de şirkete danışman olarak alındığı haberi tamamen yalandır. Kar-Bel’in yönetim kurulu başkanlığını, belediye başkanımız Sayın İsmail Yıldırım yürütmektedir, 5 kişilik yönetim kurulunun eksik olan 2 üyeliğine Recep Özbakır ve Sadık Çetin getirilmiştir, gerçek bu şekildedir.

 

YALAN 3

 

Karamürsel Belediyesi’nin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle ilçemize kazandırdığı en büyük yatırımlardan biri olan, 7’den 70’e bütün Karamürselliler’in yararlandığı Karamürsel Yüzme Havuzu ile ilgili haberler de tamamen yalandan ibarettir. ‘Havuzda hizmetliden çok üst düzey kişiler çalışıyor’ ifadesini Karamürselliler olarak şaşkınlıkla ve hayretle karşılamış bulunmaktayız. Bu söylemler, bu büyük yatırımı çekemeyenlerin ürettiği masallardan ibarettir.

 

SADECE 1 YÖNETİCİ

 

6 bin 200 metrekarelik kapalı, 12 bin metrekarelik açık alanı bulunan ve günün 15 saati açık olan Karamürsel Yüzme Havuzu’nda toplamda 18 kişi görev yapmaktadır. Bunların 5’i temizlik görevlisi, 5 eğitmen, 2’si cankurtaran, 2’si güvenlik görevlisi, 2’si resepsiyon görevlisi, 1’i kantin görevlisi ve 1’i de yöneticidir. Ayda binlerce kişiye hizmet veren havuz dışında fitness’tan kick boks’a, taekvondo’dan pilatese her türlü spor imkanın bulunduğu tesisimizde görüldüğü gibi sadece 1 yönetici vardır, takdir edersiniz ki bu da olmak zorundadır.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM

 

Karamürsel Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçe halkımızın huzuru ve mutluluğu için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bu tür yalan ve yanlış söylemlerle kurumumuzu karalamaya, yıpratmaya çalışanlara en güzel cevabı yine halkımızın vereceğini biliyor, gönül rahatlığıyla çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiriyoruz.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı