Haber
20 Ağustos 2019 - Salı 15:26
 
Kandıra Gıda OSB’de ihale yapıldı
Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak olan gıda fabrikaları ve işletmelerle ilgili projenin alt yapısı için kazı ve dolgu hafriyat işleri ihalesinin ilk oturumu Kocaeli Valiliği’nde gerçekleştirildi
EKONOMİ Haberi
Kandıra Gıda OSB’de ihale yapıldı

Valilik Kampüsü’nde Yatırım İzleme Müdürlüğünde Yatırım İzleme Müdürü Ahmet Akın’ın ihale başkanlığında yapılan İhalede 6 firma teklif verdi. İhalede firmalarda ikinci teklifler istendi. Uğurkar İnşaat, Yoldere İnşaat, Gültaş İnşaat, SGC ve Murtazaoğlu ikinci teklifi vermedi.  İkinci teklifi vermeyen firmaların ilk teklifleri geçerli kabul edildi. İkinci teklifi veren tek firmalar Gogüser İnşaat ve SGC İnşaat oldu.  İhalede en yüksek teklifi SGC İnşaat 2 milyon 690 bin TL ile verirken en düşük teklifi Goguser İnşaat 3 milyon 320  bin TL ile verdi. İhale sonucunun iki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. İşin yaklaşık maliyeti 5 milyon 612 bin TL olarak açıklandı.

 

 

PROJE HIZLANDIRILDI

 

Kandıra Gıda OSB Projesi, 2010 yılında eski Bakan Nihat Ergün döneminde gündeme getirilmişti. Kandıra Yolu üzerindeki F Tipi Cezaevi karşısında bulunan Çalköy mevkiinde yapılacaktı. İstimlak sorunu ve OSB yönetimindeki FETÖ yapılanmaları nedeniyle proje bir türlü hayat bulmadı. Mehmet Başol’un Kandıra Gıda OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmesinden sonra proje hızlandırıldı.

 

HUKUKSAL ENGELLER ÇÖZÜLDÜ

 

İstimlak ve tüm hukuksal engeller çözüldü. Projenin yapılacağı bölgede üst yapı hafriyat çalışmalarına geçtiğimiz aylarda başlanmıştı. Fabrika alt yapısı kazı ve dolgu hafriyat çalışmalarının başlanması için ihale gerçekleştirildi. İhaleyi kazanan firma eylül ayı ortalarında kazı çalışmalarına başlayacak. Kandıra Gıda OSB alanında 60’a yakın fabrika bulunacak. Fabrika bölgesinde 10 bin çalışan istihdam edilecek.

 

İLK TEKLİFLER

 

SGC İnşaat: 2 milyon 696 bin TL

 

Gültaş: 3 milyon 680 bin TL

 

Uğurkar İnşaat: 3 milyon 600 bin TL.

 

Gogüser İnşaat:  3 milyon 160 bin TL

 

Murtazaoğlu: 3 milyon 296 bin TL

 

Yoldere İnşaat:  3 milyon 860 bin TL

 

İKİNCİ TEKLİFLER

 

Gogüser İnşaat: 2 milyon 320 bin TL

 

SGC İnşaat:  2 milyon 690 bin TL

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı