Haber
27 Mart 2018 - Salı 13:00
 
Kaman, “AKP’nin MHP kolları var”
İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “MHP çok büyük bir parti ama artık AKP’nin gençlik kolları var. Kadın kolları var. Bir de MHP kolları var” dedi
KOCAELİ Haberi
Kaman, “AKP’nin MHP kolları var”

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, haftalık olağan basın açıklamasında MHP’ye yüklenerek, “MHP çok büyük bir parti ama artık AKP’nin gençlik kolları var. Kadın kolları var. Birde MHP kolları var. Bunun ispatı budur. AKP ne derse MHP onu demek zorunda kalıyor. Kendi hür iradesinde uzaklaşmış bir vaziyettedir” ifadelerini kullandı.

UMARIM BÖYLE BİR HATA YAPMAZLAR

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, Büyükşehir mehteran takımını İstiklal Marşı skandalıyla ilgili, “Büyükşehir Belediyesi’nde soruşturma başlatıldı şeklinde bir açıklama geldi. Nihayet doğruyu gördüler. Kendilerince bu olayın spontene geliştiğini ifade ettiler. Biz buna pek inanmadık ama inanmış gibi yapalım. Yaptıkları hatanın farkına varmaları bizi mutlu etti. Umarım bundan sonra böyle bir hata yapmazlar” ifadelerinde bulundu.

ARTIK AKP’NİN MHP KOLLARI VAR

Kaman, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün, Büyükşehir Belediyesi mehteran ekibinin İstiklal Marşı skandalıyla ilgili sorular cevap vermekten kaçmasıyla ilgili soru üzerine, “MHP çok büyük bir parti ama artık AKP’nin gençlik kolları var. Kadın kolları var. Birde MHP kolları var. Bunun ispatı budur. AKP ne derse MHP onu demek zorunda kalıyor. Kendi hür iradesinde uzaklaşmış bir vaziyettedir” şeklinde konuştu.

İZMİT’TE 2 BİN TON ATIK ÇIKIYOR

Konuşmalarında çöp fabrikasıyla ilgili konuşan Kaman, “Katı atık yakma tesisiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi bizim duyduğumuz kadarıyla 300 milyon Euro olan bir atık yakma tesisi kurmaya karar vermiş. 300 milyon Euro biliyorsunuz çok büyük bir meblağ. Bu paranın dikkatlice harcanması gerekiyor. Biz bu projenin içinde hataları gündeme getirmeyi kendimize görev edindik. Birincisi atık yakma tesisinin kuruluş amacının hatası İzmit’te günde 2 bin ton atık çıkıyor. Bu tesisinde 2 bin ton yakma kapasitesine sahip olacağı söyleniyor. Biz bunun tamamen teknik bir hata olduğunu düşünüyoruz. Çünkü atıkların ayrışarak belli bir bölümünün geri dönüşüme sağlanması gerekmektedir. Fakat Büyükşehir Belediyesi ayrıştırma yapılmadan bu atıkların tamamını yakalım düşüncesine sahiptir. Atıkların tamamen yakılması atıkların bertaraf yüzdesini azaltacaktır” şeklinde konuştu.

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN MADDELER

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşmaya devam eden Kaman, “İkincisi ise atık tesisinde filtreler olacaktır denmesine rağmen bu filtreler atıkları tamamen temizleyemiyor. Bu maddeler halk sağlını tehdit eden maddelerdir. Bu tesisin bütünüyle yakma tesisi olmasına karşıyız. Çöp tesislerinin geri dönüşüm ünitelerini olması gerekiyor. Bu şekilde olması çevre illerden çöp alacakları anlamına gelmektedir” ifadelerinde bulundu.

ÇÖP FABRİKASI UMUTTEPE’DE OLAMAZ

Kaman, “Üçüncüsü ise bu tesisin yeri hatalıdır. Umuttepe’de bulunan üniversite hastanesinin 2 kilometre uzağında yer almaktadır. Hastalar şifa bulmaya gittikleri yerde zehirlenme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Ayrıca orman alanı heba edilerek 10 bin adet ağaç kesilecek. Bir diğer konu ise İzmit’in gurur kaynağı olan Çenesuyu’nun kirlenme ihtimali ortaya çıkacaktır. Ayrıca seçilen bölgedeki rüzgarı yönü İzmit merkeze yönleniyor. B uda İzmit merkezinin havasının toksit kirlenmesine yol açacaktır bir durumdur” dedi.

BU YANLIŞTAN DÖNMELİLİLER

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Bu konuda bizim önerimiz ise bu atık tesisinin geri dönüşüm tesisi şeklinde kurulmasıdır. Orman alanından uzaklaştırılmalı ve İZAYDAŞ’a yakın bir bölgede yapılabilir. Büyükşehir Belediye Başkanı bazı sahil bölgelerine mavi bayrak asıyor. Başkana soruyorum Körfez’de ki metaller hiç inceledi mi ? Denizde bir sürü sanayi artığı var. Biz Körfez’den balık yiyoruz. Zehirleniyor muyuz ? Sanayi tesisleri denetleniyor mu ? Plaja mavi bayrak asmakla çevreci olunmuyor.  Ümit ediyoruz ki bu yanlıştan en kısa zamanda dönerler” ifadelerinde bulundu.

ANLAT MUHTAR DİNLEYELİM

Konuşmalarının devamında muhtarlarla ilgili projelerini olduğunu ifade eden Kaman, “Muhtarla ilgili çalışmamız var. Biliyorsunuz geçenlerde Kandıra’da bir muhtar intihara teşebbüs etti. Belediye başkanına sözünü dinletemediği için böyle bir eylemde bulundu. Muhtarların sorunları var. Kendi hizmet bölgeleriyle ilgili talepte bulunduklarında birim amirleri tarafından dikkate alınmıyor muhtarlarımız. Muhtarlarımız halk ve bürokratlar arasında sıkışıp kalmış durumdadırlar. Bu intihar teşebbüsü ise bunu en büyük örneğidir. Muhtarlarımıza kamu tüzel kişiliği verilmesini, mali ve özlük hakları sorunlarının düzeltilmesini istiyoruz. Muhtarlarımıza oy avcılığı için yurt dışı gezisi düzenleyeceklerine muhtarlarımızı sesine kulak versinler. İktidarı bu konuda eleştiriyoruz. Bizde bu kapsamda seçime kadar çalışmak üzere bir ekip oluşturduk.  “Anlat Muhtarım Dinleyelim” projesiyle birlikte kurduğumuz ekibimiz muhtarlarımızı ziyaret ederek muhtarlarımızın sorunlarını dinleyecek. Bunların analizini yapıp iktidara geldiğimizde de bu sorunları düzelteceğiz. Muhtarlarımızı il binamızı arayıp sorunlarını bizlere iletebilirler” dedi.

PAZAR GÜNÜ KURULTAY VAR

Pazar günü Ankara’da yapılacak büyük kurultay ile ilgili konuşan Kaman, “Biliyorsunuz YSK’nın seçilmişlerle seçime girilebilir kararı gereği olağanüstü büyük kurultayımız gerçekleşecek. 1 Nisan 2018 Pazar günü Ankara Arena’da gerçekleşecek. Biz Kocaeli il teşkilatı olarak bütün il ve ilçelerden 20 otobüs ayarladık. Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece 01:30’da Ankara’ya hareket edilecektir. Tüm Kocaeli halkı davetlidir” diyerek sözlerine verdi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı