Haber
20 Eylül 2019 - Cuma 15:02
 
Kadın Kolları Başkanı Yazıcı istifasının nedenini açıkladı
AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa etti. Yazıcı’nın yerine önümüzdeki günlerde İl Kadın Kolları tarafından çalışma yapılarak yeni başkanın atanması bekleniyor
POLİTİKA Haberi
Kadın Kolları Başkanı Yazıcı istifasının nedenini açıkladı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı görevinden istifa etti. Sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklayan Yazıcı, önceki akşam ilçe kadın kolları yönetimiyle veda ettikten sonra, İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz’dan müsaade isteyerek istifasını verdi. Yazıcı, iki dizinden ameliyat olacağı için kongre sürecine giren teşkilatlarının çalışmalarının aksamaması için bu kararı verdiğini kaydetti.

 

TEDAVİ 3 AY SÜRECEK

 

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığından istifası ile ilgili süreci değerlendiren Betül Yazıcı, “Görevden ayrılmak için büyüklerimizden müsaade istedim. Önümüzdeki günlerde iki dizimden ameliyat olacağım. İyileşmek için en az 3 aya ihtiyacımız var. Tedavi sürecinde teşkilatımızın boş kalmaması gerekiyordu. Aynı zamanda kongre sürecine giren teşkilatımızın diri olması gerekiyor. Bu nedenle ben il başkanımız ve Serpil Yılmaz başkanımızdan müsaade istedim” dedi.

 

ATAMA YAPILACAK

 

Betül Yazıcı’nın istifasının ardından yerine kimin geleceği merak konusu oldu. Yazıcı’nın yerine yeni isim belirlemek için İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz başkanlığında çalışma yapılacak. Yapılacak çalışmanın ardından belirlenen isimlerin Kadın Kolları Genel Merkezi’ne sunulması ve genel merkezin atanacak ismi belirlemesi bekleniyor.

 

SAĞLIK PROBLEMLERİM...

 

Yazıcı, istifasının ardından sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

 

"Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizin geleceğini inşası bakımından kutlu bir misyona sahip AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini 26 Kasım 2017 tarihinde üstlendim.

 

Bu süreçte çok önemli seçimler ve teşkilat çalışmalarını mahallelerdeki sandık görevlilerimizden, ilçe yöneticilerimize kadar hep birlikte büyük bir özveriyle yerine getirmenin huzuru içindeyim.

 

Sağlık problemlerim seçim süreci sonrası da devam eden yüksek tempolu teşkilat çalışmalarına müsaade etmediği için görevimden ayrılma zorunluluğu doğurmuştur.

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanımız Sn.Mehmet Ellibeş başta olmak üzere bu süreçte bana ve ekibime destek olan il-ilçe kademe başkanları ve yönetimlerine, İzmit İlçe Kadın Kollarında beraber görev yaptığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, tüm mahalle başkanları ve yönetimlerine teşekkürü borç biliyorum.

 

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sağlığım el verdiği ölçüde partime ve kutlu yürüyüşe katkılarım büyük bir bağlılık içinde devam edecektir." 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı