Haber
10 Eylül 2019 - Salı 13:18
 
İzmit zabıtasından velileri rahatlatan çalışma
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; ders zilinin çalmasıyla birlikte okul önlerinde görev yapmaya başladı
YAŞAM Haberi
İzmit zabıtasından velileri rahatlatan çalışma

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte; trafik yoğunluğunun fazla olduğu şehir merkezinde Ulugazi ve Hızırreis, Kuruçeşme’de Kocatepe, Yenişehir ve Mimar Sinan İlkokulu önlerinde öğrencilerin giriş çıkış saatlerinde görev yapmaya başladı. Öğrencilerin güvenli bir şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlayan zabıta ekiplerinin bu uygulaması en çok velileri rahatlatıyor.

 

OKUL ÖNLERİNDE SEYYAR SATICIYA GEÇİT YOK

 

Zabıta ekipleri sadece bununla sınırlı kalmayıp okul önlerinde servis araçlarıyla ilgili de çalışmalar gerçekleştirip, öğrencilerin rahat ve güvenli bir şekilde servis araçlarından inip, okula girmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca okul önlerindeki dilenci ve seyyar satıcılara karşı gerekli tedbirlerin alındığını belirten zabıta yetkilileri; gerçekleştirilen denetim ve kontrollerin okullar kapanıncaya kadar devam edeceğini bildirdi.

 

BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

 

Veliler “Zabıta sayesinde çocuklarımız okula gidip gelirken endişelenmeyeceğiz” diyerek uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirip; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve yetkililere de teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı