Haber
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 15:42
 
İzmit’te halk ekmek satış noktaları belirlendi
Halk Ekmek uygulamasına dair değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı İzmit’te büfe yerlerinin belirlendiğini, fiyatın ise Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın ile yapacakları görüşmenin ardından netleşeceğini söyledi.
YAŞAM Haberi
İzmit’te halk ekmek satış noktaları belirlendi

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı yaptığı açıklamada, “Büfe yerleri hazır. İzmit’te 13-14 yer belirlendi. Fiyat konusunu Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüşeceğiz. Ekmek eskiden 210 gramdı, şimdi 280 gram. Belediye büfelerinde de esnaf odaları birliğinin belirlediği gramajla ekmek satılır fakat fiyat değişir” dedi. Sarı üretilecek ekmek miktarının ihtiyaca göre şekilleneceğini belirterek, “Talebe göre hareket edeceğiz. Halk ekmek büfelerini ekmeksiz bırakmayacağız. Sistem başladıktan sonra bir 15 gün içerisinde iyice oturacaktır” şeklinde konuştu.

 

HER BÜFEDE BİR ELEMAN ÇALIŞACAK

 

Fırıncılar Odası olarak çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Ali Sarı, “Her büfede 1 kişi çalışacak. Bu çalışmaları biz yapıyoruz. Odamızda bir ön muhasebeci de olacak. Akşam parayı toplayan 1-2 eleman aynı zamanda denetleme görevini de yerine getirecek. Halk ekmek satış noktalarında vatandaşların talepleri de dikkate alınacak. Denetim bizde üst denetim de Büyükşehir Belediyesi'nde olacak” dedi.

 

“1-2 AYA OLACAK PROJE DEĞİL”

 

İzmit’in yanı sıra diğer ilçelerde halk ekmek uygulamasıyla ilgili atılan adımlar hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Darıca, Gebze ve Körfez’de zaten halk ekmek uygulaması vardı. Oradaki büfeler değişecek. Onlar sona bırakılacak. İzmit merkez’den sonra diğer ilçelerde çalışmalara başlayacağız. Halk ekmek uygulamasıyla ilgili Gölcük ve Kandıra Belediye Meclislerinde karar alındı. Bu 1-2 aya olacak bir proje değil. Tahmini olarak yaklaşık 6 ay içerisinde bütün ilçelerde halk ekmek büfeleri kurulmuş olur” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı