Haber
18 Aralık 2017 - Pazartesi 11:07
 
İzmit 7. bölge okulları ilimize örnek proje
İzmit 7. Bölge Okulları, öğrencilerin sosyal duyarlılığını artırmak ve çevre bilincini geliştirmek adına “Atıklarımız Umuda Dönüşsün” sloganıyla yol aldıkları Elektronik Atık ve Pil Toplama Kampanyası ve Sokak Hayvanlarına Yardım Projesi adını verdikleri projelerini başlattı
- Haberi
İzmit 7. bölge okulları ilimize örnek proje

Proje kapsamında okullarda kurulan öğrenci komisyonları proje sorumlusu öğretmenlerinin liderliğinde okul içi çalışmalarına hızla devam ederken altı haftalık elektronik atık ve pillerin toplanması kampanyası da sürüyor.  Toplanan atıklardan elde edilecek gelir sokak hayvanları yararına çalışmalar yürüten KOHAYDER ve KOÜ Hayvan ve Doğa Dostları Kulübü’ne bağışlanacak. 


İŞBİRLİĞİ VAR
Projeye katılan okulların müdürleri ve okullarda projeyi takip edecek koordinatör öğretmenler düzenli toplantılarla bu güzel çalışmayı başarıyla tamamlamak için etkin çalışmalar sürdürüyorlar. Çalışma aynı zamanda kurumlar arası diyalogun arttığı, her bir toplantı ile farklı okulların ziyaret edildiği, ileriki yıllara dönük yeni proje fikirlerinin şimdiden filizlendiği etkin işbirlikçi bir atmosfer oluşmasına da hizmet ediyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, 7., bölge, okulları, ilimize, örnek, proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı