Haber
10 Haziran 2019 - Pazartesi 10:55
 
İzlanda’da Milli Takıma Yapılan Skandal Davranışlara Türkiye’den Sert Tepki
Türk Milli Takımı’na İzlanda'da yapılan saygısızlığa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sert tepki gösterdi.
SPOR Haberi
İzlanda’da Milli Takıma Yapılan Skandal Davranışlara Türkiye’den Sert Tepki

Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçı için İzlanda'ya gelen Türkiye A Milli Takımı’na çok büyük saygısızlık yapıldı. Yapılan saygısızlık karşısında ülke tek ses haline geldi ve her kesimden insan İzlanda’nın bu davranışının kabul edilemez olduğunu belirtti.

 

mevlüt çavuşoğlu izlanda tepki

 

Fransa galibiyeti ile gurubunda avantaj yakalayan A Milli Takımı’mız, grupta oynanacak bir karşılaşma için İzlanda’ya hareket etti. Burada büyük bir saygısızlık karşılaşan Türk Milli Takımı utbolcuların çantalarını tekrar tekrar arayan güvenlik görevlileri, kafileyi uzun bir süre beklettikten sonra pasaporttan geçirdi. Futbolcuların çantaları defalarca aranırken, kafilenin uçaktan indikten sonra otobüse binmesi yaklaşık 2 saat sürdü. Emre Belözoğlu'na da açıklama yaptığı sırada tuvalet fırçası uzatıldı.

 

Çavuşoğlu: Gereğinin Yapılacağından Milletimizi Şüphesi Olmasın

 

İzlanda’nın yaptığı saygısızca davranıştan dolayı açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın" dedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter'dan olaya tepki gösterdi.

 

Skandala ilişkin resmi Twitter hesabından açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

 

Ömer Çelik’ten Tepki

 

Ömer Çelik

 

Olaya dair sosyal medyadan açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Milli takımımıza İzlanda havaalanında yapılan saygısız muamele, İzlanda yetkili makamlarının doğrudan sorumluluğundadır. İzlanda makamlarını en güçlü şekilde. kınıyoruz. Sporun ruhuna yakışmayan bu saygısızlık karşısında gerekli tüm cevaplar net şekilde verilir. İzlanda makamları, insani olmayan, sporun ruhuna uymayan ve diplomatik açıdan asla kabul edilmeyecek bu davranışların sorumlusudur." dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Girişim Başlatılmıştır

 

ibrahim kalın

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Milli takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır. En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir." dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı