Haber
04 Ekim 2018 - Perşembe 11:21
 
İYİ Parti yeni yönetimi tanıttı! Lütfü Türkkan çoğunu tanımıyor
İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevine getirilen Şanbaz Yıldız 60 kişilik yeni yönetimini kamuoyuna tanıttı. Milletvekili Lütfü Türkkan ise 60 kişilik yeni yönetimde çoğu ismi tanımadığını söyledi
KOCAELİ Haberi
İYİ Parti yeni yönetimi tanıttı! Lütfü Türkkan çoğunu tanımıyor

İYİ Parti’de İl Başkanı Serdar Kaman’ın istifası sonrası göreve gelen Şanbaz Yıldız geçtiğimiz gün Genel Başkan Meral Akşener’e sunduğu 60 kişilik yönetim listesinin onaylanmasının ardından yeni yönetimini kamuoyuna tanıttı. Emex Otel’de düzenlenen basın toplantısına yeni İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın yanı sıra İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan 60 yeni İl Yöneticisi ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılışında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız: “Daha önceden siyasetin içinde olan arkadaşlarımız ve yeni katılan genç kardeşlerimizle Kcoaeli2nin farklı bir dille, özlem duyulan uzlaşmacı bir dille bütün vatandaşlarımıza hitap edecek yönetimimiz oldu. Bu arkadaşlarımızla yol yürüyüp önümüzdeki yerel seçimlerde en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Yerel seçimlerinde zorluğunun farkındayım.

 

İDDİALI BİR KADRO KURDUK

Yeni İl Başkanı Şanbaz Yıldız konuşmasının devamında partinin içinde olduğu durumu anlatarak, “Kocaeli bizim kentimiz. Hakikaten güçlü ve iddialı bir kadro kurduk. Ekibime güveniyorum. Bu ekiple başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Kavgacı değil kutlayıcı olacağız.  Önümüdeki günlerden itibaren ilçe teşkilatlarımızı da yapılandırmamızla birlikte yerel seçim startımızı vermiş olacağız.   Benim bu şehirde girmediğim sokak dolaşmadığım alan kalmamıştır, bu yüzden başarılı olacağız diyorum.  Ekim ayının sonuna kadar tüm ilçelerimizde değişim veya güçlendirme devam edecek ve sonrasında işe koyulacağı” dedi. Şanbaz Yıldız’ın konuşmasının ardından ise 60 kişilik yeni yönetim tanıtıldı.

 

ÜLKEYİ YÖNETMEDE BAŞARISIZLAR

Daha sonrasında söz alan milletvekili Lütfü Türkkan, “ Bugün çok güzel bir vesileyle bir araya geldik fakat Batman’da yola döşenen patlayıcı ile 7 vatan evladı şehit olmuş. Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye 16 yıl sonunda 2023 lider ülke denilen yerde açlığın konuşulduğu duruma geldi. Ülkede artık ekonomi değil açlık olur mu olmaz mı o konuşuluyor.  Bizim ülkemizde bütün faizi enflasyon yiyor. Artık tekrar tekrar faiz arttırımına gidileceğinin göstergesi bu. Bunların iktidarı sadece yandaşlara para aktarmak etrafındakileri daha fazla zengin edip insan haklarını rafa kaldırmak. Bu konularda başarılar ama ülkeyi yönetme konusunda çok başarısızlar.

 

İL BAŞKANLIĞI İÇİN DAHA İYİ İSİM OLAMAZDI

İYİ Parti Kocaeli’de seçimi beklenen altında tamamladı ama bu bir başarısızlık değil. 7 ay içerisinde kurulan ve hiçbir imkanı olmayan, sürekli engellenen hiçbir partinin yüzde 10 barajını geçmesi ülkede görülmemiştir. İYİ Parti kadroları Meral Akşener sayesinde bunu başardı. Akşener çok iyi bir marka. 24 Haziran seçimlerinde beraber çalıştığımız Serdar Kaman ve ekibine teşekkür ediyorum bu başarıda onların payı vardır. Yerel seçimlere giderken genel merkez daha taze bir kan uygun gördü.  Kocaeli’de yapılabilecek en iyi tercihi yaptılar. Kocaeli’yi Şanbaz Yıldız’dan başka toparlayıp seçime götürecek daha iyi bir isim yoktu. Yeni yönetimde tanımadığım çok fazla isim var hatta tanıdığım tanımadığımdan daha az” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı