Haber
10 Şubat 2018 - Cumartesi 13:49
 
İYİ Parti İzmit’te Turan seçilmiş başkan
Serdar Kaman’ın İl Başkanlığına atanmasının ardından İlçe Başkanlıklarına atanan isimler kongreye gitti. İYİ Parti İzmit’te Ufuk Turan seçilmiş başkan oldu
- Haberi
İYİ Parti İzmit’te Turan seçilmiş başkan

İzmitli Meral Akşener’in önderliğinde kuruluş sürecini tamamlayan İYİ Parti, Serdar Kaman’ın İl Başkanlığına  atanması ile İlçe Başkanlarına atamaları gerçekleştirdi.  İlçelerde Başkanlığa atanan isimler dün gerçekleştirilen kongrelerle yeniden aday olarak İlçe Yönetimlerinin seçilmiş isimleri oldular.  Merkez İlçe İzmit’te seçilmiş başkan olan Ufuk Turan’ın kongresi kalabalık bir şekilde gerçekleşti. İl Binasında gerçekleştirilen kongrede Divan Başkanlığını Kağan Dilmen yaparken, Serdar Kaman’ın yanı sıra çok sayıda partili kongreye katıldı. 33 Yönetim Kurulu üyesinin belirlendiği kongrede 250 delege oy kullandı.  


MİLYONLARIN UMUDUYUZ
İlçe Kongresinin tek adayı olan mevcut başkan Ufuk Turan Genel Başkan Meral Akşener’in mesajını okuyarak , “Türkiye İyi olacak dedik ve hem sizlerle hem milletimizle ilerliyoruz. Kuruluşumuz üzerinden birkaç ay geçmesine rağmen olumlu sonuçlar aldık. Milyonların umudu olmuş bir hareket haline geldik.. Kurulamaz denileni kuruduk, iktidar olamaz dediler ilerleyen süreçte iktidar olduğumuzu da göreceğiz. İYİ Parti bir kardeşlik ve kucaklaşma hareketidir. Kimseye dinini, inancını sormadık. Sizlere düşen görev yurdun her yerinde bu kucaklaşmayı sağlamaktır. Türkiye’nin iyi olması için önce biz iyi olmalıyız. Millete hizmet etmek için kapımıza milyonlar gelecek. Hepsini dinleyin ve İYİ Parti çatısına davet edin. Bu mücadele yüzde yüzün hayır duasını alana kadar devam edecektir.” İfadelerine yer verdi. 


ERKEN SEÇİM BEKLİYORUZ
Daha sonrasında söz alan İl Başkanı Serdar Kaman, “Bundan 2 ay önce İl Başkanlığı tebliğ edildikten sonra kısa bir zamanda 12 ilçe teşkilatını ve il yönetimini oluşturduk. 12 ilçede ilçe binalarının ve il binasının yerleşimini tamamladık. Tanıtım programları gerçekleştirdik. İlçe Başkanları ve üyeleriyle tanıtım programı yapıldı. Geçtiğimiz Cumartesi Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla İl Binamızı açtık. Bugün toplamda 12 ilçe kongremizi yapıyoruz. Bu kadar hızlı temponun tek nedeni erken seçimdir. Erken seçim beklediğimiz için bu kadar hızlı ediyoruz. En kısa sürede İl kongremizi be büyük kongremizi gerçekleştirerek hiçbir itiraza mahal vermeden bir İYİ Parti ortaya çıkacaktır. Gerek anket gerekse sokakta 2019 seçimlerine bir bütün halinde hazırdır ve kazanacaktır. İzmit İlçede adaylar ortaya çıktığında Ufuk Turan’ın çok saygın bir isim olduğu konusunda referans verildi. Kendisine başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.

 

UFUK TURAN’IN YÖNETİMİ: Muhammet Ertürk, Haluk Tamyüksel, Cemil Özbey, Sinan Baydar, Emrah Korkmaz, Meltem Güzeller Karakuş, Emrah Alper Bozatlı, Emre Evren, Cihan Bahadır Yaşar, Yavuz Acar, Pelin Dönge, Kerem Toramangil, Buğra Özkanlı, Cemalettin Burgucu, Aysel Gül, Engin Turan, Fuat Koç, Ayşe Rüzgar, İsmail Kayabay, İsmail Özkanlı, Çiğdem Yıldız, Muammer Gökalp, Mehmet Kürşad Biçer, Melike Kuka, Murat Ersöz, Nusret Yaman, Serpil Özdil, Turgay Seyis, Uğur Özbey, Ebru Alyüz, Yusuf Yılmaz, Neşe Sert Vurur.


İL DELEGELERİ: Serdar Kaman, Ufuk Turan, Esra Tolu, Muhammet Ertürk, Haluk Tamyüksel, Cemil Özbey, Sinan Baydar, Emrah Korkmaz, Meltem Güzeller Karakuş, Emrah Alper Bozatlı, Emre Evren, Cihan Bahadır Yaşar, Yavuz Acar, Pelin Dönge, Kerem Toramangil, Buğra Özkanlı, Cemalettin Burgucu, Serpil Özdil, Engin Turan, Fuat Koç, Ebru Alyüz, İsmail Kayabay, İsmail Özkanlı, Çiğdem Yıldız, Muammer Gökalp, Mehmet Kürşad Biçer, Melike Kuka, Murat Ersöz, Nusret Yaman, Yusuf Yılmaz, Turgay Seyis, Uğur Özbey, Ahmet Elgür, Ahmet Yeşil, Ali Ekşi,  Ali Karaca, Ali Yılmaz, Huriye Banu Canayakın, Burak Örçen, Cemil Uslu, Ercan Sarıkaya, Erdal Baykara, Fuat Berna, Güzin Aşkın, Alparslan Atalı, Hayati Temügen, Kaan Dilmen, Kemaş Öncü, Mehmet Sinan Minareci, Şaban Topçu, Murat Dinçer, Mükerrem Ocakoğlu, Naslihan Hilal Cantimur Kara, Nezir Yakar, Özcan Avcı, Raşit Pulat, Renan Argun Kıran, Şükrü Topallar, Tamer Ahmet Üçal, Tuğba Kavşut, Turgut Karagöz, Tülay Çivi, Veli Başkurt, Yaşar Kardaş, Zeyyat Şenol, Resul Patan, Ahmet Metin, Mustafa Ağı, Abdullah Başkurt, Zekai Kahyaoğlu, Yılmaz Arif Çiftçi, Gökhan Büyüksökmen, Güner Argüner, İlhan Haftacı, Serdar Metin, Osman Ölçer, İlknur Akboğa, Mehmet Özkanlı, Muharrem Çakmak, Haluk Tanju Cılızoğlu, Barış Tavlaşoğlu, Levent Yavaş, Ali Osman Köseoğlu, Ferruh Nigiz, Mehmet Akman, Fahrettin Demir, Yüksel Demirer, Neslihan Naipoğlu, Remzi Tetik, Kadriye Turan, Veyis Sever, Çağla Gündoğdu, Gülçin Yetkin, Saime Özön, Aysel Savaşan, Nuray Macit, Nihal Kaymak, Emine Çavuş Pesen, Tülay Serpil Büyükaydın, Özlem Yavaş, Fatih Aydın, Celalettin Işık, Aylin Hangişi, Havva  Gülsen Demirhan, Zikriye Bozkuş, Fatih Özkol, Tevfik Ulusoy, Uğur Yaşar Dönmez, Umutcan Turgun, Ahmet Özdemir, Merve Aleyna Akarsu, Metin Şafak, Muhammet Mert Aydın, Eda Şentürk, Haluk Kaya, Yılmaz Yaşar, Metih Macit, Hüseyin Büyükyıldız.

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: İYİ, Parti, İzmit’te, Turan, seçilmiş, başkan,
Yorumlar
Haber Yazılımı