Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 21:35
 
İyi Parti’de Muhammet Ertürk ve Emrah Alper Bozatlı, İzmit Belediye Başkan aday adayı olmaktan vazgeçti
İyi Parti’de son günlerde çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Son üç hafta içinde partide peş peşe istifalar yaşanmaya başladı.
KOCAELİ Haberi
İyi Parti’de Muhammet Ertürk ve Emrah Alper Bozatlı, İzmit Belediye Başkan aday adayı olmaktan vazgeçti

Son olarak ise iki önemli belediye başkan aday adayının, adaylıktan vazgeçtiği öğrenildi. İKİ ÖNEMLİ İSİM İyi Parti’nin iki önemli ismi, İzmit Belediye Başkan aday adayları Muhammet Ertürk ve Emrah Alper Bozatlı, İyi Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı olmaktan vazgeçti.

 

İL YÖNETİMİNDEYDİ

 

Demokrat Parti kökenli olan, İyi Parti’nin kuruluşundan bu yana aktif görev alan, üst kurul delegesi Muhammet Ertürk, Şanbaz Yıldız’ın il yönetiminden belediye başkan aday adayı olacağı sebebiyle ayrılmıştı. Son yaşanan gelişmeye göre Muhammet Ertürk, İzmit Belediye Başkan aday adayı olmaktan vazgeçti.

 

ESKİ İLÇE BAŞKANI

 

İyi Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı olan bir diğer isim ise İl Başkanı Şanbaz Yıldız göreve atandığı zaman İzmit İlçe Başkanı olan Emrah Alper Bozatlı. Emrah Alper Bozatlı da İzmit Belediye Başkan aday adayı olmaktan vazgeçti.

 

YOLA BİRLİKTE ÇIKMIŞLARDI

 

Muhammet Ertürk ve Emrah Alper Bozatlı, İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için yola birlikte çıkan iki isimdi. Ancak her iki isim de İyi Parti gerek genel merkez gerekse de il ve ilçe teşkilatları bazındaki son dönemde yaşanan bazı gelişmelerden rahatsız oldukları için aday adaylığından vazgeçtiği iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı